19 Eylül 2013

Vodafone'nun Hat Devir Ücreti Karmaşası!

Yıllardır abimin adına olan hattı üzerime almak istiyorum ancak uğradığım her Vodafone bayisi farklı fiyat bilgisi verdi 5-55 TL arası. Hangisi güvenip işlem yaptırayım hat akraba ise 55 akraba değil ise 5 TL diyen oldu ödemek sorun değil ama bu rakamı bayiye ödedikten sonra "Toplam Aylık 5,509 TL x 12 taksit ile tahsil edilmektedir." faturamıza ayrıca yansıtılmayacak mı? Akraba olup olmamak arasında neden fiyat farkı var, ayrıca bu hat ilk alındığında vergileri zaten ödenmedi mi? İkinci bir vergi alınmasının kanuni tarafını anlayamadım.

Murat 2.635 Okunma

Cevaplar

  • Murat 20 Eylül 2013

    sayın yetkili; benden talep edilen ücret 55 tl buna ilave olarak 54,68 tl de faturama yansıyacakmış yani bir devir işlemi için bizden alınacak vergi ve diğer ücretler 110 tl olacak bayilerinizin verdiği bilgi bu şekilde zirve telekom bankalar caddesi şubesi kayseri araştırabilirsiniz Sizin belirttiğiniz 8 tl yerine benden 55 tl talep edildi.

  • Vodafone Temsilcisi19 Eylül 2013

    Değerli Abonemiz, sikayetvar.com sitesi kanalı ile tarafımıza ulaşan bildiriminize istinaden,şikeyetinize yönelik yapılan araştırmalar sonucunda Aboneliğin güncelleştirilmesi kapsamında hat sahibinden kullaniciya yapilan devir islemleri ücretsiz yapiliyordu, ancak 13 Ağustos 2013 tarihi itibari ile bu kapsamda yapilan devir islemi de ücretli olmustur.26.09.2012 tarih ve 453 sayılı BTK Kurul Kararı ile onaylanan Aboneliğin Güncellenmesine İlişkin Usul ve Esaslar başlıklı düzenleme kapsamında yapılacak olan son kullanıcıya devir işlemi 13.08.2013 tarihi itibari ile ücretli olarak yapılmaya başlanmıştır.İlk tesis ÖİV ve ruhsatname ücretine denk gelen 54,68 TL 12 taksit ile faturanıza yansıtılıcaktır.Ayrıca Devir ücreti için alınacak tüm vergiler dahil 8 TL faturanıza tahsil edileceği bilgisini iletmek isteriz.Vergi ve ücretler yeni aboneden alınır. Eski aboneye vergi ücret yansımaz. Devir işlemini eski abonenin hattını iptal etmesi, yeni abonenin yeni aktivasyon yapması gibi düşünebilir. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön