03 Mayıs 2013 #1777795

Vodafone Zoraki Fatura!

Vodafone a kayıtlı numaramı farklı bir operatöre taşıdım. Taşıma işleminden sonra Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak kapatma işlemi için farklı bir işlem olup olmayacağını sorguladım. Yeni operatöre geçiş işlemim 5 iş günü içinde gerçekleşti. bu süre içinde yeni fatura dönemine girmiş olduğum için benden 5 günlük kullanım ücreti alınacağına aylık paket ücreti fatura edilmiş.


Müşteri hizmetlerini aradığımda bunun yasal bir işlem olduğu savunuluyor. Kullanılan 5 günün tahsil edilmesi akla mantığa uygunken hiç kullanılmamış olan 25 günün de "zorla" ödetilmesi resmen insanı göz göre göre mağdur etmek demek!


Ve itiraz hakkı bile tanınmıyor. Bu rahatsızlığınızı yalnızca öneri olarak kaydediyorlar!

Merve 41 Okunma

Cevaplar

  • Merve06 Mayıs 2013

    Taşıma işlemim yeni fatura dönemine girildikten sonraki 5 gün içerisinde gerçekleşti. Eğer şikayetime konu olan unsuru "dikkatle" okursanız bu süreye itiraz etmediğimi, şikayet sebebimin kullandığım 5 günlük ücretin değil; tamamını kullanmadığım bir aylık paket tutarının ödenmesine zorlanmam olduğunu anlayabilirsiniz. Kullanmadığım 25 günün fatura ücretini talep eden bir kurumu şikayet ediyor ve bu konuda diğre Vodafone kullanıcılarını da mağdur etmemeniz için özellikle açıklayarak bildirimde bulunuyorum.

  • Vodafone Temsilcisi06 Mayıs 2013

    Sayın M**** K**** Bizlerle paylaştığınız şikayetinizin detaylı olarak kontrol edildiğini belirtmek isteriz. Yapılan kontrollerde hattınızın fatura kesim tarihinin herayın son günü olduğu ve taşıma işleminin yeni fatura dönemine girilmesinin ardından gerçekleşmesi sebebiyle fatura yansıdığı bu bağlamda ücretlendirilmenizde sorun bulunmadığı bilgisini aktarmak isteriz. Saygılarımızla, “Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş”

  • Vodafone Temsilcisi04 Mayıs 2013

    Değerli Abonemiz, Sizlerden gelen her bildirim titizlikle değerlendirilmekte olup, iletmiş olduğunuz şikayetiniz detaylı inceleme için ilgili birimle paylaşılmıştır. Konu takip edilerek, sonuca yönelik geri dönüş tarafınıza en kısa sürede gerçekleştirilecektir. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön