23 Şubat 2013

Vodafone Yurtdışında Kullanım!

28 ocak - 7 şubat arası Suudi Arabistan a gittik. Burada uçaktan indikten sonra Vodafone dan bana ve eşime mesaj geldi. mesajda yurtdışında aramanın 5,5 TL/dk, aranmanın 1,9 TL dk olduğu ve ayrıca istersek 60 dk tarifeyi 45 TL, 120 dk tarifeyi ise 70 TL ye alabileceğimizi yazıyordu. Kendim için 60 dk tarife aldım ve faturam normalde 34 tl iken 95 tl geldi. buna itirazım yok.

Lakin eşimin telefonu genelde hep ben aradığım halde 443 TL geldi. fatura detaylarıma baktığımda gördüm ki 6 sn arama için 0,55 TL ödemem gerekirken tam olarak 5,5 tl yazmışlar. eğer bu faturayı düzeltmezlerse ben, annem ve eşim bir daha dönmemek üzere Vodafone u bırakırız çünkü bize hiç bir şekilde bu durum belirtilmedi.

Adem 113 Okunma

Cevaplar

  • Adem10 Mart 2014

    3 hattım vardı 3'ü de vodafone idi. şimdi ikisini aldım diğer kalan bir tanesini de alacağım inş. bir daha da vodafone ile asla.. aylık 110 tl fatura ödüyordum. şimdi sadece 35 tl ve o da yakında bitecek..

  • Adem23 Şubat 2013

    sanırım yazdıklarımı okumadan standart bir cevap yazmışlar. ben bana gelen sms de yurtdışı aramanın 5,5 TL/dk olduğunu yazıyordu diyorum. onlarsa 6 sn lik görüşmeye bile 60 sn ücretlendirmesi yapmışlar, oysaki bana gelen sms de böyle bir şey kesinlikle belirtilmiyordu. yani daha basitçesi şu; manav size elmanın fiyatı 5 TL /kg dediğinde siz yarım kilo elma aldığınızda haliyle 2,5 TL ödeyeceğinizi düşünürsünüz değil mi? şimdi soruyorum ben nerden bileceğim 1 sn lik görüşmenin 60 Sn lik görüşmeye eşit olduğunu. vodafone bu kafayla giderse 3 tane abonesini kesinlikle kaybedecektir. üstelik 1500 kişililk bir şirkette çalışıyorum ve emin olunuz oradaki tüm şahıslarada aynı sorunu aktaracağım. benim iki hattım ve eşimin faturası aylık 110 lira yani benden 4 ayda bu fiyatı alamazlarsa zaten zarara geçeceklerdir. üstelik tüketici sorunları hakem heyeti beni haklı bulacaktır. saygılar..

  • Vodafone Temsilcisi23 Şubat 2013

    Değerli Abonemiz, sikayetvar.com sitesi kanalı ile ilettiğiniz bildiriminize istinaden,507720**** numaralı hattınız üzerinde yapılan kontrollerde yapmış olduğunuz yurtdışı aramalarınızın ve tarafınıza gelen yurtdışı arama ücretlendirmesinde sorun bulunmadığının bilgisini iletmek isteriz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön