19 Şubat 2013 #1641462

Vodafone Vergiler Çok Fazla!

Turkcell den Vodafone a taşınırken aynı makinayı kullanmaya devam ettik. Ama Vodafone paket tarifeye ek olarak her ay faturaya bazen 12 bazen 24 tl artı vergileri ilave edilerek bizden haksız kazanç sağlamıştır.


Konuyu kalitesi sorgulamaya muhtaç vasıfsız müşteri temsilcisine telefonda ilettiğimizde kendileri ile ilişkili olmadığı telefon firması ile ilgili olduğu ve ulaşması imkansız bir Vodafone telefonu verdiler.


Daha sonra e-posta olarak sorunu kendilerine ilettiğimizde yine sorun çözülmedi. 6 ay sonra tekrar sorunu telefonla ilettiğimde aklı başında birine denk geldik. Sorunun kendileri ile ilgili ( Vodafone la)olduğunu belirtip iptal ettiğini belirtti.

Cevdet 32 Okunma

Cevaplar

  • Cevdet22 Şubat 2013

    Vodofon paket tarifeye ek tüketicinin iradesi dışında faturaya her ay 12-24 tl ve üstü eğlence adı altında ek ücretler ilave ediyor.Eğlencede tüketicinin haberi yok.6.ay boyunca bu ücretler bende tahsil edildi.Bu kanun dışı tahsilatın iadesini talep ediyorum.Lütfen ulaştırma bakanlığı lütfen halkı soydurmayıın buna dur diyin.

  • Vodafone Temsilcisi19 Şubat 2013

    Değerli Abonemiz, şikayetvar.com sitesi kanalı ile ilettiğiniz bildiriminiz incelenmiş olup,Vodafone abonelik sözleşmesinin Mali Hükümler kısmında faturalarınıza tahakkuk edecek vergiler hakkında detaylı bilgilerin yer aldığını paylaşmak isteriz. Söz konusu vergiler devlet tarafından alınan vergilerdir. Vodafone olarak hat satışı sonrasında vergiler devlete peşin olarak ödenmekte olup, ödeme kolaylığı ve müşteri memnuniyeti açısından bu tutar faturalarınıza eşit taksitler halinde yansıtılmaktadır. Faturalarınızda yer alan vergi kalemlerini kurum olarak biz de devlete aktarmaktayız. Bu nedenle faturalarınıza yansıyan vergi kalemlerine müdahale etme imkanımızın yasal olarak bulunmadığını belirtmek isteriz. **ÖİV(özel iletişim vergisi) Yeni Tesis aboneden 12 eşit taksit halinde alınır **TK (telsiz kullanım)kullanım abonelik süresi boyunca aboneden her ay alınır **TK Ruhsat(telsiz kullanım ruhsat) aboneliğin başladığı tarihten sonra 12 eşit taksite bölüner alınır **ÖİV ve KDV ücretler toplamı üzerinden alınır.ÖİV SES ve SMS kullanımları için %25 ,GPRS ve Data kullanımları için%5 olarak alınmaktadır. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Müşteri Hizmetleri

  • Vodafone Temsilcisi19 Şubat 2013

    Değerli Abonemiz, Sizlerden gelen her bildirim titizlikle değerlendirilmekte olup, iletmiş olduğunuz şikayetiniz detaylı inceleme için ilgili birimle paylaşılmıştır. Konu takip edilerek, sonuca yönelik geri dönüş tarafınıza en kısa sürede gerçekleştirilecektir. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön