20 Mart 2013 #1696100

Vodafone Vergi Diye Hatlardan Fazla Kesinti!

Nişanlım hattıma her ay 30 TL yükleme yapıyor ve bende 15 TL kendisine gönderiyorum. yüklemelerden sonra devlet vergi kesintisi diye her ay kesinti oluyor. bu ay 30 TL yükledikten hemen sonra kesinti oldu ertesi gün tekrardan kesinti yaptılar. Nişanlımın yüklediğimiz akşam 12 TL kestiler.


Müşteri hizmetlerini aradığımızda da bize hattınıza kontör yüklemesi yapmadığınız için yükleme olunca da geçen aylarında kesintisini yaptık dediler. Oysaki benim hattıma 30 TL yüklendikten sonra nişanlıma gönderdiğim 15 TL den de onun vergi kesintisini yapıyorlardı. Bunu müşteri hizmetlerine dediğimiz halde bize düzgün cevap gelmedi. Bunun çözülmesini fazla kesintilerin geri yüklenmesini istiyorum.

Selma 76 Okunma

Cevaplar

  • Vodafone Temsilcisi20 Mart 2013

    Değerli Abonemiz, sikayetvar.com sitesi kanalı ile ilettiğiniz bildiriminize istinaden, Telsiz Kullanım Ücretinin 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunun 46. maddesi ve ekli ücret tarifesi gereğince, sistemde yer alan her abonenin yıllık olarak devlete ödemekle yükümlü olduğu bir ücret olduğunu belirtmek isteriz. 2013 yılı için 15,68 TL'dir.Abonelik süresi boyunca her yıl için 12 eşit taksitte faturalı/faturasız tüm abonelerden her ay tahsil edilmekte ve devlete aktarılmaktadır. Ön ödemeli hatların bakiyesinde yeterli lira olmaması durumunda, tahsil edilmemiş tüm vergi taksitleri yeterli bakiyeye ulaşıldığında mevcut bakiyeden düşmektedir. Faturasız hatlarımızda CepStandart tarifesine geçiş yapmanız durumunda Telsiz Kullanım bedeli alınmayacağını belirtmek isteriz. Tarifeye ait esaslara ekteki linken ulaşabilirsiniz. http://cepmerkezi.vodafone.com.tr/tarifeler/cep-standart Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön