22 Temmuz 2013
Yorum Yap
#1916210

Vodafone Tarife Değişikliği Çift Fatura Düzenlenmesi!

Vodafone cep kamu midi abonesiyim. Taahhüt sürem bitmeden yaklaşık bir ay önce müşteri hizmetlerinden arandım. Aylık +1 liraya daha cazip bir konuşma ve mesajlaşma imkanım olabileceğini söylediler. Ben de operatörümden memnun olduğum için düşünmeden kabul ettim. Taahhüt sürem dolduktan sonra geçiş yapılması için bekledim herhangi bir sonuç alamadım. Birkaç aramam sonucunda geçiş sağlandı. tarafımıma tartife değişikliği sonucunda çift fatura yansıtılacağı söylenmedi. Böyle bir şey olsa zaten kabul etmezdim. İlk faturam 34 TL olması gerekirken 70 TL geldi. Müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım. Üç gün sonra yani bugün görüşme içeriğinde sorun olmadığı mesajı geldi. Şikayetçiyim.

Sadik Sadik 671 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

 • Sadik21 Ağustos 2013

  30 TL iade sağlanmıştır. Ama mücadelem bitmedi. İki telefonumu yaşadığım haksızlıktan dolayı taşıdım cayma bedeli aldılar. Sırada bu bedellerin geri alınması var.

 • Sadik17 Ağustos 2013

  Mücadele ederseniz ve müşteri hizmetleriyle ne konuştuğunuzu biliyorsanız kazanırsınız. Yaptığım mücadele sonuçlandı. BTK aracılığıyla şikayetim dikkate alındı ve haklı olduğum ortaya çıktı. 30 TL iade edilecek.

 • Sadik05 Ağustos 2013

  Bugün itibarıyla ikinci hattım da Turkcellli oldu. Görüşme kayıtlarını dinleyinceye kadar mücadeleye devam.

 • Sadik03 Ağustos 2013

  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kuruluna hiçbir hizmetin karşılığı olmayan çifte faturalanmadan kaynaklanan ücretin ve vodafone ile benim aramdaki görüşme yaıtlarının dinletilmemesi ile ilgili bilgi edinme başvurusunda bulundum. Cevap: Bilgi edinme başvurunuz incelenmiştir. Başvurunuzda belirtmiş olduğunuz hususların tüketici şikayeti kapsamında olduğu değerlendirilmiştir. Bu nedenle, Kurumumuzca tüketici şikâyetlerinin elektronik ortamda kayıt altına alınarak daha hızlı çözümlenmesi ve şikâyet başvurularının tüketiciler tarafından elektronik ortamda takip edilebilmesi için kurmuş olduğu yeni Tüketici Şikayeti Başvuru ve Analiz Yazılımı üzerinden, https://tuketici.btk.gov.tr adresinden detaylı olarak elektronik ortamda yapmanız halinde şikayetiniz değerlendirilebilecektir. Bilgilerinizi rica ederiz. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Tüketici ile İlişkiler Müdürlüğü

 • Sadik02 Ağustos 2013

  https://tuketici.btk.gov.tr/giris/ adresinden de Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu aracılığıyla şikayette bulunabilirsiniz eğer haklı iseniz. Bu GSM şirketlerini denetleyen ve şikayet yoğunluğuna göre inceleyen ve yaptırımlar uygulayan bir kurumdur.

 • Sadik28 Temmuz 2013

  Hatlarımdan biri 30 Temmuz sabahı itibarıyla Turkcelli olacaktır. Geçiş mesajı geldi. Vodafone müşteri kaybetmeye devam edecek. Tepkimizi koyalım, uğradığımız haksızlığa karşılık verelim.

 • Sadik25 Temmuz 2013

  Vodafone açıkça haksızlık yapmaktadır. Sosyal medyadaki aynı tür şikayetler de bunu göstermektedir. Müşterisini verdiği cevapla ikna edememiştir. Çünkü iddiasını ispat yerine satandart cevaplarla geçiştirmektedir. Önümüzdeki ay vodafonlu olmayacağım garantisini verebilirim. İki hattımı da taşıyacağım.

 • Sadik24 Temmuz 2013

  Ses kayıtlarımı istediğime dair e-maile cvap olarak: sadece yasal mercilere verebileceklerini söylüyorlar. Ben de yasal yoldan yani Tüketici Hakkları Hakem Heyeti aracılığıyla isteyeceğim.

 • Sadik23 Temmuz 2013

  Ses kayıtlarının tarafıma dinletilmesi için e-mail attım. Olumlu ya da olumsuz bu konuda bir cevap alamadım. Standart cevap veriyorlar. tekrar mesaj attım. Bu sefer sadece ses kayıtlarının tarafıma dinletilmesi yönünde. Bekliyorum cevap ne olacak. Bu arada Vodafone Genel Merkezine hitaben olayın detayları ve mağduriyetimin giderilmesi, ses kayıtlarımın dinletilmesi ile ilgili mektup yazdım. E-maille olumlu cevap gelmezse iadeli taahhütlü göndereceğim. Cevaba göre kanuni yollara başvuracağım.

 • Sadik22 Temmuz 2013

  Bu ay son kez fatura ödeyeceğim Vodafone. Ama bu işin peşini bırakmayacağım. bana görüşme kaydının tarafıma dinletilmesini istiyorum olumlu yaklaşılmadı. Cevaplara bakıyorum hep standart. Tüketici Kanunundan kaynaklanan hakkımı alacağım. Paket taahhüt sürem dolmadan bir ay önce arayan kendileri işlemi tamamlamayıp ikinci faturanın oluşmasını sağlayan da kendileri. Hiçbir hizmet karşılığı olmayan ve 2 günün karşılığı 35 TL adalet mi? Bu ülkede tüketici hakkı varsa gereğini yapacağım ve dava sonucunu burada da paylaşacağım diğer sosyal paylaşım sitelerinde de.

 • Vodafone Temsilcisi22 Temmuz 2013

  Değerli Abonemiz, Bizlerle paylaştığınız şikayetinizin detaylı olarak kontrol edildiğini belirtmek isteriz. Yapılan kontrollerde hattınız ile ilgili tarafınıza aktarılan kampanya detayları incelendiğinde verilen bilgilerin prosedüre uygun olduğu ve tüm detayların paylaşıldığı anlaşılmıştır.Hattınıza çıkacak olan ilk faturanızda bir defaya mahsus çift paket yansıyacağı bilgisi verilmiş olup,onayınıza istinaden işlem sağlanmıştır.Bu bağlamda ücretlendirilmenize yönelik sorun bulunmamaktadır. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, “Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş”

 • Sadik22 Temmuz 2013

  tekrar müşteri hizmetlerini aradım. Olumsuz cevap aldım. 2 güne hangi hizmetin bedeli olarak 35 TL alınıyor açıklayamadı. iki vodafone hattımı da kapatacağım bu sorun çözülmezse. 20 TL mevcut hattımın, 25 TL diğer hattımın vazgeçme cezası oluyormuş. Fatura tarihlerinden önce ödeyeceğim ve VODAFONE den ayrılacağım.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler