11 Şubat
Yorum Yap
#11568832

Vodafone Tarafından Defaatle Kandırılmam!

1. faturasız hattım faturalıya geçirilmek istendi. 3 ay deneme süreli olarak. (taahhütsüz) uzun konuşmalar sonunda kabul ediyor musunuz derken ancak o zaman internetin yarısının gece kullanılacağı söylendi.


2. tarifeyi kabul ettim kesinlikle aşım olmayacağını teyit ettim. Olmayacak olursa zaten kaydediliyor dendi. Kandım kabul ettim. İnternetim bitti direk kapattım ama KB olarak geçmemle hattıma aşım sonucu 500mb 10 TL'ye tanımlandı. Hem o ay ki faturam artmış oldu. Hem de henüz kesilmemiş tarifemin yüksek geldiğini mobil uygulamadan gördüm.


3. tarifeden çıkmak ve bu durumu müşteri hizmetlerine iletmek için aradım. Durumu anlattım. Faturasız geçmek istediğimi söyledim. Bana 10 TL'lik hatta tanımlanan ücretin müşteri hizmetleri tarafından aşım olmayacağının söylendiği konuşma dinlenip indirim yapılacağı, ayrıca kesilmemiş olan ayımın yüksek gelen faturasında indirim yapılacağı söylendi. (normal fiyatına geleceği). Hat kesinlikle aşımsız olsun dediğimde bunun ücretli olduğunu söylediler. Ama bana faturasızdan çıkmaz isem 3 aylık tekrardan deneme vereceklerini ve 25 yaş altı olduğumdan tarifeden daha uyguna yararlanmaya 3 ay taahhütsüz şekilde devam edeceğimi söylediler. Hatta şu ilave edildi. 3 ay daha deneyin o zaman zarfında memnun kalmazsanız zaten çıkabilirsiniz dediler. Tamam dedim peki arayanı bil ücretsiz tanımlanabilir mi dedim. Bakıyorum dedi ve tamam deyip ücretsiz tanımlayacağını söyledi.


4. tekrar verilen 3 aylık denemenin 1. ayı bitiminde hattımı başka hatta taşıdım. Tarifem normalde 21 iken o ayı kullanmama rağmen faturam 41 lira geldi. Aradım 27 dakikalık inanılmaz acemi bir müşteri hizmetleri ile görüşme sonucunda bana taahhüt yapıldığını ve onun bedeli olduğunu hattımı başka firmaya taşıdığımdan şikayet kaydı bırakamadığını BTK'ya yazmam gerektiğini söyledi.


Bende Şikayetvar a yazacağım detaylarını belki oradan ilgilenirler detaylar gözüktüğü için dediğimde cümlem bitmeden he he evet oraya yazacaksınız iyi günler diyerek ağzıma tepti lafı. Yazmayacaktım normalde ama son hadde geldi durum.


İlgilenilmesini ve o ay kullanmama taahhüt yapılmamasına rağmen 41 lira gelen faturama çözüm bulunmasını rica ediyorum.

Alp Alp 348 Okunma Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler