22 Nisan 2013 #1756939

Vodafone Peşin Alınan 1 Yıllık Vergi!

Hattımı Turkcell faturalıdan Vodafone kontörlüye geçirmek istedim , faturalıya geçebilirsiniz daha sonra kontörlü yaparsınız dediler, tamam dedik. Tarifem Hesabını Bilen Hepsi 500 Tarifesi (35 Tl. ) Toplamda 1, 5 ay Faturalı kullandım sonra müşteri hiz. aracılığı ile geçiş yaptım , bugün bayiden faturamı ödemek istedim 54, 20 Tl. fatura çıkardılar.


Müşteri hizmetlerini aradım ve sordum Söylenilen şey fatura tutarından sonra alınan 19, 2 Tl. nin 1 yıllık vergi tutarı olduğu ve bunu peşin olarak alacaklarını söylediler. Hattımı başka operatöre geçirirsem ne olacak diye sordum , bunun geri ödemesi olmadığını belirttiler. sonuç olarak 10 aylık vergi tutarı 19. 2 TL. ve bunu benden peşin olarak tahsil edildi.

Halil 77 Okunma

Cevaplar

  • Halil22 Nisan 2013

    Fatura bugün elime ulaştı , fatura tutarının herşey dahil 35 tl olması gerekmiyormu ?(fatura aşımı olmayan bir tarife) fatura tutarı : 36.30 tl. , verginin ise 2013 yılı için 15,68 tl oldugunu yazmışsınız ama faturaya yansıyan 20.90 tl. ve bu ücretin 10 aylık olması gerekiyor. toplam fatura tutarı :57.20 tl. ''CepStandart tarifesine geçiş yapmanız durumunda Telsiz Kullanım bedeli alınmayacağını belirtmek isteriz. '' yazmışsınız devlet size tarifeye göre peşin , taksitli ve ücretsiz kullandırmanızı mı söylüyor ? Bu faturanın 35 tl olması gerekiyor ve yukarıda belirttiginiz gibi verginin aylık olarak alınması gerekiyor. Siz hem peşin hemde 2 senelik alıyorsunuz sanırım.

  • Vodafone Temsilcisi22 Nisan 2013

    Değerli Abonemiz, Bizlerle paylaştığınız şikayetinizin detaylı olarak kontrol edildiğini belirtmek isteriz. Telsiz Kullanım Ücretinin 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunun 46. maddesi ve ekli ücret tarifesi gereğince, sistemde yer alan her abonenin yıllık olarak devlete ödemekle yükümlü olduğu bir ücret olduğunu belirtmek isteriz. 2013 yılı için 15,68 TL'dir.Abonelik süresi boyunca her yıl için 12 eşit taksitte faturalı/faturasız tüm abonelerden her ay tahsil edilmekte ve devlete aktarılmaktadır. Ön ödemeli hatların bakiyesinde yeterli lira olmaması durumunda, tahsil edilmemiş tüm vergi taksitleri yeterli bakiyeye ulaşıldığında mevcut bakiyeden düşmektedir.Aboneliğin bir yıl öncesinde iptali veya faturasız hatta geçiş yapılması halinde taksitlendirilmiş olan bu vergi tutarlarının son dönem faturasına toplu olarak yansıdğını belirtmek isteriz. Faturasız hatlarımızda CepStandart tarifesine geçiş yapmanız durumunda Telsiz Kullanım bedeli alınmayacağını belirtmek isteriz. Tarifeye ait esaslara ekteki linken ulaşabilirsiniz. http://cepmerkezi.vodafone.com.tr/tarifeler/cep-standart Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön