22 Ekim 2018
Yorum Yap
#11061146

Vodafone Onayı Dışında Faturalı Hatlara Ek Paket Tanımlıyor

Vodafone firması, kullanıcılarının bilgisi ve onayı dışında faturahatlara ek paket tanımlıyor. 22/10/2018 tarihinde saat 15:37 'de kullanmakta olduğum ikinci hattımın, kampanya süresinin biteceğine dair bilgilendirme yapmak ve yeni tarifeye geçiş onayı almak için arayan müşteri temsilcisi ile yaptığım telefon görüşmesinde fark ettiğim, kampanya fiyatı 26 TL olan aylık faturamın Ağustos ve Eylül ayı dönemlerinde 32 TL olduğunu öğrendim. Nedenini sorduğumda, almış olduğum ek paket olabileceği ve bu nedenle faturamın artmış olabileceği bilgisini sözlü olarak vermiştir.


Paketin içeriğini sorduğumda müşteri temsilcisi ilgili ekrana giriş yetkisinin olmadığını 542 numaralı telefondan müşteri temsilcisinin konu ile ilgili yardımcı olabileceğini söylemiştir ve görüşmeyi sonlandırmıştır.


Bu görüşme üzerine aynı gün saat 15:56 'da 542 numaralı Vodafone müşteri hizmetleri ile yapılan telefon görüşmesinde hattımda Güvenli depo 100 GB paketi tanımlı olduğu bilgisi verilmiştir. İşin ilginç olan kısmı burada başlamaktadır; Tarafımca böyle bir tanımlama yapılmamış olup, herhangi bir SMS' e cevapta verilmemiştir. Ayrıca Vodafone Yanımda uygulamasından da böyle bir paket satın alınmamıştır.


Müşteri temsilcisinin verdiği bilgide telefonun direk ekranına gelen mesaja (SMS mesajı değil) onay verildiği bilgisi aktarılmış ve tarafım 6 TL X 3 ay = 18 TL olmak üzere zarara uğratılmıştır.


Söz konusu meblağ kişisine göre çok ufak bir rakam olup, takibi yapılmak açısından uğraşılmaya değer görülmeyebilir fakat firmanın abone sayısı göz önünde bulundurulduğunda, yapılan bu yanlış ve müşterilerini mağdur edici uygulamanın firmaya kazandıracağı haksız gelir hiçte küçük bir meblağ olmayacaktır. Kaldı ki para herkes için kolay kazanılan bir araç değildir.


Söz konusu bu uygulama, abonelerin dikkatsizliğiyle fark etmeden elinin çarpması, ya da cebinden, çantasından çıkartırken yine fark etmeden gelen mesajı onaylamasına ve abonenin hiç kullanmayacağı bir servis için para ödeyerek mağdur olmasına sebep olanak tanımaktadır.


Başıma gelen bu olay neticesinde oluşan mağduriyetimin giderilmesi açısından Sikayetvar.com a bu şikayet mektubu bırakılmıştır.

Cem Cem 916 Okunma
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler