08 Mayıs 2013 #1786235

Vodafone Numara Taşımada Yanlış Uygulama!

Mart ayında numaramı vodafone taşıdım. 3.05.2013 tarihinde Avea ya numaramı taşımak için sözleşme imzaladım. Ancak Vodafone tarafından numara taşınma talebim red edilmiş. Vodafone müşteri hizmetlerine durumu sorduğumda numaramı tekrar farklı bir operatöre taşıma işleminde 90 gün beklemem gerektiği bilgisi verildi. Ancak Numara taşınabilirliği yönetmeliğine baktığımda, yönetmeliğin 10. maddesi e bendinde numaranın tahsis olduğu ilk abonelik sözleşmesi imzalandığı tarihi itibarı ile 3 ay geçmiş olması gerektiği yazılmıştır. Benim numaramı tahsis ettiğim ilk abonelik sözleşmesi Turkcell ile yapılmıştır. Bundan dolayı Vodafone nun uygulaması yanlıştır.

Mustafa 64 Okunma

Cevaplar

  • Mustafa10 Mayıs 2013

    Avea ile sözleşme yaptım ve müşteri hizmetleri ile görüştüğümde sizin tarafınızdan pot out işleminin red edildiği söylendi? Baş vurulmayan bir işlem nasıl red edilir?

  • Vodafone Temsilcisi10 Mayıs 2013

    Değerli Abonemiz, sikayetvar.com sitesi kanalı ile ilettiğiniz bildiriminiz incelenmiş olup, 532651**** nolu hat üzerinden tarafımıza ulaşan bir taşıma talebi olmadığı anlaşılmıştır. Mobil Numara Taşınabilirliği talebinizi alındıktan sonra, MRVT (Merkezi Referans Veritabanı) tarafından talep verici operatöre iletilmekte, onay veya red cevabı ve gerekçesi yine verici operatör tarafından MRVT( Merkezi Referans Veritabanı) ye iletilmektedir. Tarafımıza ulaşan bir taşıma talebi olmaması sebebiyle, alıcı operatör ile görüşmenizi öneririz. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön