10 Mayıs 2013 #1789574

Vodafone Numara Taşıma Talebim Reddedildi!

0535604**** numaralı Turkcell hattımı 29. 04. 2013 tarihinde kendi üstüme aldırdım. Bu işlemden 3-4 gün sonra numaramı Vodafone'a taşıma talebinde bulundum.


Fakat 09. 05. 2013 tarihinde belirtilen numarama tarafınızdan; '' şebekemize yapmış olduğunuz numara taşıma talebi son kullanıcının hattı üzerine alması sebebiyle reddedilmiştir. '' şeklinde bir bilgilendirme smsi gönderilmiştir.


Sorunun sebebini, ne sebepten dolayı numaramı taşıyamadığımı öğrenmek isteyip numaramı en kısa sürede Vodafone'a taşımak istiyorum. En kısa sürede geri dönmenizi bekliyorum.

Yusuf 1.124 Okunma

Cevaplar

  • Vodafone Temsilcisi13 Mayıs 2013

    Değerli Abonemiz, Mobil Numara Taşınabilirliği talebinizi alındıktan sonra, MRVT (Merkezi Referans Veritabanı) tarafından talep verici operatöre iletilmekte, onay veya red cevabı ve gerekçesi yine verici operatör tarafından MRVT( Merkezi Referans Veritabanı) ye iletilmektedir. 10 Eylül 2009 tarihi itibarı ile yapılan MNT Yönetmelik değişikliği gereği red gerekçelerine 3 yeni madde daha eklenmiştir. Buna göre; numarasını taşımak isteyen abonenin mevcut operatöründe; devir talebi varsa İptal talebi varsa ve Abonenin hattını ilk aldığı operatörde sözleşmesini imzaladığı tarihten itibaren 3 ay geçmemiş ise MNT talebi red edilecektir. Red gerekçesinin ilk operatör tarafından belirtildiğini ve 0 53560***** numaralı hattınıza uygulanan red gerekçesi hakkında bilgiye mevcut operatörünüzden ulaşabileceğinizi belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.

  • Vodafone Temsilcisi10 Mayıs 2013

    Değerli Abonemiz, Sizlerden gelen her bildirim titizlikle değerlendirilmekte olup, iletmiş olduğunuz şikayetiniz detaylı inceleme için ilgili birimle paylaşılmıştır. Konu takip edilerek, sonuca yönelik geri dönüş tarafınıza en kısa sürede gerçekleştirilecektir. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön