Toplam çözüm sayısı
..
Vodafone ile ilgili

Şikayetin Durumu

 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü

Ugur'un şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

Yeni karşılaştırma

ile

Vodafone Müzik Pass İnternet Kotanızdan Düşmüyor Diyerek Tüketiciyi Yanıltıyor

3928görüntüleme
Ugur
Ugur 27 Aralık 2017 14:07
Vodafone Müzik Pass İnternet Kotanızdan Düşmüyor Diyerek Tüketiciyi Yanıltıyor
Vodafone Müzik Pass İnternet Kotanızdan Düşmüyor Diyerek Tüketiciyi Yanıltıyor

Spotify Premium üyesi olarak Müzik Pass aboneliği satın aldım. Anlaşma gereği Müzik Pass uygulamasını internet kotamdan herhangi bir eksilme olmadan kullanabilmem gerekiyor. Fakat uygulama kotamdan eksiltiyor. 26.12.2017 tarihinde Android telefonum üzerinden deneme amaçlı tüm arka plan uygulamalarına ait internet erişimini kapatarak akşam saatlerinde sadece Spotify ® Premium uygulaması kullandım. Toplamda kotamdan 60mb civarı bir eksilme oldu. Vodafone'un yaptığı açıklama ise doğru değil; "Spotify uygulamasında reklamlara tıkladığınız için kotanızda eksilme oluyor" ama bilmek istemedikleri Spotify Premium'da herhangi bir reklam içeriğinin olmaması. Yani kota eksilmesinin nedeni reklamlar olamaz. Müşteri hizmetlerini bu nedenle tekrar aradığımda, sebebin reklam olamayacağını belirtmeme rağmen açılan bir şikayeti tekrar açamayacaklarını belirterek şikayetimi kabul etmiyor. Resimler ektedir.

Ugur
Ugur28 Aralık 2017 15:58

Vodafone Müşteri Hizmetleri, eklediğim resimlerden de görülebilecği gibi arka plan uygulamaları ve internet erişimleri açık değildir. Data kullanımı sadece Spotify Premium üzerinden reklamsız gerçekleşmiştir ve kotamdan 60mb kadar eksilme olmuştur. Bu sadece bir oturuma ait ekran görüntüsüdür ve her Spotify kullanımında benzer senaryo tekrarlamaktadır. Bu denemeyi yapmamın nedeni aylık 1 GB yeterken müzik pass kullanmaya başladıktan sonra 2 GB bile zor yeter hale gelmiştir. Kayıp kotalarımın telafisini ve tüketiciyi yanılltmaya yönelik bu uygulamaya son vermenizi rica ediyorum. Kullanıcıların fazla data kullanımına neden olmakla birlikte bir de ilaveten aylık sabit ücret talebi ile iki kere kazanç sağlamaktasınız. Bilgilerinizi rica ederim.

Ugur
Ugur16 Ocak 2018 01:22

Ve Vodafone problemi cozmek istemez ve uyeligime tarafımdan son verilir.

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile

Benzer Şikayetler

profile
 • 0görüntüleme
 • 3 hafta önce

Vodafone'da yeni bir tarifeye geçtim. Tarifemde 2 GB'a kadar kotadan yemeyen Vodafone TV üyeliğinin ücretsiz olarak tanımlanacağı söylendi. Ama Vodafone TV'ye giremiyorum. "Bu içeriğin izlenebildiği pakete sahip değilsiniz. Lütfen paket alın veya paketinizi yükseltin." hatası alıyorum.

profile
 • 0görüntüleme
 • 4 hafta önce

Vodafone'dan Video Pass paketi satın aldım paket içeriğine göre YouTube.com'dan izlediğim videoların ınternet kotamdan gitmemesi gerekiyor fakat bir baktım internetim bitmiş. Aynı durum Vodafone TV full pakette de oluyor yine kotadan gitmez diye paketi aldırıyorlar fakat kotam azalıyor.

profile
 • 0görüntüleme
 • 07 Ağustos 01:20

Paketimin içeriğinde sosyal pass mevcut. Sosyal medya uygulamaları sözde internet kotamdan düşmemesi gerekiyor sözde. İşim gereği çok fazla Instagram kullanıyorum. Lakin tüm kullanımlarım paketimden yiyor. 200 300 mgb gibi komik sayılar var sadece sosyal pass kısmında.

profile
 • 0görüntüleme
 • 26 Aralık 2020 09:52

Dün gece Gamer paket ve Vodafone TV full paket aldım Bunların içeriği sınırsız biliyorsunuz Youtube.com da uzun birkaç video izledikten sonra İnternet paketlerim den düştüğünü gördüm. Bunun üzerine Vodafone TV kullandım aynı sorunu orada da yaşadım. Kullanımlar kendi paketlerimden kotalarımdan düşt...

profile
 • 0görüntüleme
 • 24 Kasım 2020 19:09

Vodafone Hediye Çark'tan kazanılan Video Pass içeriği YouTube.com 1 hafta geçerli kotanızdan yemeyen diye kazanıldı. O kadar yemiyor ki 3,5 GB gitti. Artık hak yemeyin yazıktır zaten insanlar zor durumda bir de siz değişik yollarla insanları yanıltmayın hakkımı helal etmiyorum. Vodafone yazıklar ols...