20 Eylül 2013 #2022808

Vodafone Menü Mağdur Etti!

3-4 ay önce hattımı Vodafone'a taşıdıktan sonra, android telefonuma Vodafone Menü diye bir uygulama yüklendi. Önce çok önemsememiştim, fakat bugün fatura beklediğimden farklı gelince önemsenmesi gerektiğini öğrendim.


Bu uygulama, iptal edilemiyor (normal şartlar altında) ve sizin isteğiniz dışında bir çok özel bilgilerinize ulaşabiliyor. Örneğin telefon rehberinize. Sizin adınıza mail atabiliyor vs.
Bunun dışında, bu uygulama üzerinde bazı servisler var, tıkladığınız anda, hiçbir bilgilendirme yapmadan otomatik olarak sizi abone ediyor ve size ücret yansıtılıyor. 7070 CeBilisim diye gelen şikayetlerin ana konusu da bu.

Kemal 701 Okunma

Cevaplar

  • Kemal15 Ağustos 2014

    Kesinlikle çözüm üretmiyorlar, bildik lafları tekrar edip duruyorlar.

  • Kemal20 Eylül 2013

    Evet bilgilendirme yapıldı ama bu benim ikna olduğum anlamına gelmiyor. Bu kadar çok hakka sahip olan bu uygulama, bizden izinsiz neden kuruluyor ve ben bu uygulamayı neden kaldıramıyorum. Bu uygulamanın, benim adıma neden mail atma yetkisi, neden SMS atma yetkisi, neden benim telefon rehberime bakma hatta silme yetkisi var. Ben bunları öğrenmek istiyorum.

  • Vodafone Temsilcisi20 Eylül 2013

    Değerli Abonemiz, sikayetvar.com sitesi kanalı ile tarafımıza ulaşan bildiriminize istinaden,533543****numaralı hattınıza yönelik aynı konulu şikayetiniz hakkında Müşteri Hizmetlerimiz tarafından bilgilendirme sağlandığı tespit edilmiştir. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön