15 Nisan 2013 #1744255

Vodafone Kampanyalardan Yararlanamıyorum!

Hollanda vatandaşıyım. Türk vatandaşlığından izinle çıktım. Türk Içişleri Bakanlığının verdiği, Mavi Kart diye bilinen özel kimlik kartım ve Hollanda pasaportum var. Bu mavi kart bana oy verme hariç, Türk vatandaşlarıyla aynı hakları garantiliyor. Vodafone'a geçerken de bu kimlik bilgileriyle geçtim. 3 senedir aboneyim ve fatura ödemelerimde hiç bir gecikme olmadı. Buna rağmen, yabancı olduğum için, Vodafone'da hiç bir cihaz ve indirim kampanyasından yararlanmıyorum. Bu yasal değil!

Mehmet 364 Okunma

Cevaplar

  • Mehmet18 Nisan 2013

    Vodafone uygulamasının bu yönde olabilir fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin bu konudaki yasaları ve kanunları açık ve nettir: Bana Içişleri Bakanlığı tarafından verilen bu kimlik, benim Türkiye'deki haklarımı garantiliyor. Seçme-seçilme ve borçlanarak emekli olmak dışında, Türk vatandaşları ile AYNI HAKLARA sahibim. Vodafone da dahil tüm şirketler ve kurunlar bu kanunlara uymak zorundadırlar. Dolayısıyla Vodafone bana ayırımcılık yapmakla Türkiye Cumhuriyet'nin yasalarını ihlal etmektedir, yani suç işlemektedir. Daha önce aynı yasayı ihlal ettikleri için birçok şirket mahkemelerce ceza almıştır. Konuyu ilgili bakanlıklara taşıyacağım.

  • Vodafone Temsilcisi15 Nisan 2013

    Değerli Abonemiz, sikayetvar.com sitesi kanalı ile tarafımıza ulaşan bildiriminize istinaden, kampanya girişleri esnasında, kimlik doğrulama sistemi üzerinden kontrol sağlanmakta olup, TC vatandaşı olmaması halinde işleme izin verilmemektedir. Mevcut uygulamanın bu yönde olduğunu belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön