Vodafone İptal Edilen Ürünün Parasını İstiyorlar

Cenk Cenk22 Ekim 16:58

Vodafone online mağaza üzerinden 19.10.2020 tarihinde, " aynı gün içerisinde teslim" yazdığı için bir telefon "iPhone" siparişi verdim. Taksit tutarı 1910 TL ve 3 taksit. Gün içerisinde ve ertesi gün de siparişim gelmeyince, iptal edilmesini talep ettim. Talebimi onayladı ve tarafıma herhangi bir problem olmadığı söylendi.

21.10.2020 itibari ile iptal ettiğim siparişin güncel faturası tarafıma 2 taksit olarak yansıtılmış ve güncel fatura tutarım, tarife ücretim ile birlikte 3849,18 TL olmuş. Hemen müşteri hizmetlerini aradım ve bana bunu ödemekle yükümlü olduğum söylediler. Hadi 1 taksiti anladım ama bu 2 taksit tutarı " neyin nesidir" dediğimde ise bilgi veremedi ve telefonu suratıma kapattı. Tekrar müşteri hizmetlerini aradım ve üst yetkili birini istedim ancak dönüş yapan olmadı.

22.10.2020 tarihinde ise siparişin teslim edildiği bilgisi tarafıma ulaştı. Oysa ki ortada ne kargo numarası, ne de bana teslim edilmiş telefon yok. Müşteri hizmetlerini aradığımda, bana iade işlemlerinin ancak telefon size ulaştıktan sonra olabileceğini söylediler. Güya tarafıma teslim edildi gibi gösterip, " sorumluluk sizin işte şu kadar günde teslim etmediniz " diyecekler. Üstüne üstlük firmayı temsil eden müşteri temsilcisi, siparişe dahil olan 3849,18 TL' yi "siz ödeyin, biz bunu ilerleyen zamanlarda ki faturalarınıza yansıtalım" dedi. Ödeme yapmazsam ne olur " indirimi sonra ki ay düşer misiniz" diye sorduğumda, temsil eden müşteri temsilcisi ; bunun imkansız olduğunu ve hattın kapamaya kadar gidebileceğini söyledi.

Aylık tarife ücretim : 25 TL benden 154 ay faturayı peşin istiyorlar ve toplamda 12 sene boyunca Vodafone ' a köle olmamı bekliyorlar. Vodafone'ya Türkiye'de ki kanunları bilmiyor ya da ülkemizin kanunlarının "muz cumhuriyeti" kanunlarına göre işlediğini düşünüyor. Konu ile alakalı, Tüketici Hakem Heyeti, CİMER ve Şikayetvar' a ilgili şikayetlerim iletilmiştir. İlgili firma ile ilgili savcılığa da ayrıca suç duyurusunda bulunulmuştur.

Kimse kafasına göre kendi kanunları ile iş yapamaz. O halde ya kanuna uyacaklar ya da herkes kendi kanununu çıkaracak. Böyle bir dünya, üzgünüm ama maalesef şu anda yok.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Yeşim 26 Ekim 17:13  

    Aynı durumu 18 hazirandan beri yaşıyorum gelmeyen cihazı aynı gün iptal ettim. Faturama 1175 TL yansıtıldı her türlü mecraya şikayet ettim bugün oldu hala paramı kullanıyorlar üstüne üstlük faturam kesilmiyor. Çaresiz kaldım bende savcılığa şikayet e

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler