02 Nisan 2013 #1720031

Vodafone İnternet Kullanım Kesintisi!

Yaklaşık bir yıldan bu yana gereksiz yere kullandığım tarifemin içeriğinde bile olmayan internet için sürekli olarak kullanım tutarları adı altında para kesintileri yaşamaktayım. Başlarda küçük meblağlar kesilirken fazla takılmıyordum ancak bu durum beni artık çileden çıkarmaya başladı.


Müşteri hizmetlerini aradığımda bilgilendirme yapabilecek birini bulamıyor ya da müşteri temsilcilerine bağlanamıyorum. Yaptığım her yüklemenin ardından ay sonuna kadar en az 10 lira kesinti oluyor. Bu nereye kadar devam edecek çok merak ediyorum. En sonunda yasal haklarımı kullanacağım ve tazminat davası açacağım.

Erol 30 Okunma

Cevaplar

  • Erol03 Nisan 2013

    Tekrardan merhabalar, sanırım ben tam olarak sorunumu sizlere aktaramadım. Telsiz ücretiyle ilgili herhangi bir sıkıntı yok. Bu tutarın kesildiğini biliyorum zaten. 1 ay içerisinde ortalama olarak 15 kuruş ile 50 kuruş arasında farklı zamanlarda defalarca internete girmediğim halde mevcut bakiyemden düşme yaşamaktayım. Bu sorunun aynısını başka bir arkadaşımda yaşamıştı. Ve müşteri hizmetlerini aradığında kesinti yapılan bütün tutarlar tekrardan iade edilmişti. Yani kısacası bunun telsiz kullanım ücretiyle falan alakası yok. Her ay telsiz kullanımı için ayrıca bir kesinti yapıldığını biliyorum.

  • Vodafone Temsilcisi03 Nisan 2013

    Değerli Abonemiz, sikayetvar.com sitesi kanalı ile ilettiğiniz bildiriminize istinaden yapılan incelemelerde gerçekleşen ücretlendirmenin internet paketi ile ilgili olmadığı, Telsiz Kullanım Ücretinin tahsilatının yapılmasından kaynaklı olduğu anlaşılmıştır. Telsiz Kullanım Ücretinin 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunun 46. maddesi ve ekli ücret tarifesi gereğince, sistemde yer alan her abonenin yıllık olarak devlete ödemekle yükümlü olduğu bir ücret olduğunu belirtmek isteriz. 2013 yılı için 15,68 TL'dir.Abonelik süresi boyunca her yıl için 12 eşit taksitte faturalı/faturasız tüm abonelerden her ay tahsil edilmekte ve devlete aktarılmaktadır. Ön ödemeli hatların bakiyesinde yeterli lira olmaması durumunda, tahsil edilmemiş tüm vergi taksitleri yeterli bakiyeye ulaşıldığında mevcut bakiyeden düşmektedir. Faturasız hatlarımızda CepStandart tarifesine geçiş yapmanız durumunda Telsiz Kullanım bedeli alınmayacağını belirtmek isteriz. Tarifeye ait esaslara ekteki linken ulaşabilirsiniz. http://cepmerkezi.vodafone.com.tr/tarifeler/cep-standart Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Müşteri Hizmetleri

  • Vodafone Temsilcisi02 Nisan 2013

    Değerli Abonemiz, Sizlerden gelen her bildirim titizlikle değerlendirilmekte olup, iletmiş olduğunuz şikayetiniz detaylı inceleme için ilgili birimle paylaşılmıştır. Konu takip edilerek, sonuca yönelik geri dönüş tarafınıza en kısa sürede gerçekleştirilecektir. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön