14 Şubat 2015

Vodafone Hattı Nereden Açtığımı Öğrenemiyorum.

Adıma Vodafone hattı açılmış kullanılmış faturası ödenmediği için icraya verilmiş. Ancak hattın nereden açıldığını öğrenmeden itiraz edemiyorum, müşteri hizmetleri de bunun için Vodafone genel merkeze faks çekmem gerektiğini söyledi,hastanede olduğum için faks çekemeyeceğimi söyledim.

Yasal süresi dolmadan itiraz edebilmem için nereden açıldığını bilmem gerekli dedim ama hala bana ait numaranın nereden açıldığını bana söylememe konusunda ısrar ettiler. Müşteri hizmetlerinin bu tür bilgileri verememesi çok garip geldi. Beni icraya verebilen bir kurumun bana bu bilgiyi verememesi çok garip.

Nadir 70 Okunma

Cevaplar

  • Nadir18 Şubat 2015

    Adıma açılan hat aslında eşimin adına olan hattın numarasını yaklaşık 6 ay önce değiştirmiştik. Değiştirdiğimiz hatta değiştirdiğimiz gün başka bir kullanıcıdan mesaj gelince, bizde bu hattı, biz kullanılmamış hat olduğu için aldık deyip o gün akşam bu numarayı iptal ettirmek istedik. Afyonlular bilir ambar yolu ile yeşil yolun kesiştiği noktadaki Vodafone merkezine gittik. Onlar da bunu müşteri hizmetlerini arayıp onlarla görüşmemiz gerektiğini söylediler. Aradık onların yanında. Müşteri temsilcisi hattın kapatıldığını söyleyince bizde eve döndük. Hat kapatılmamış bize fatura bilgisi gönderilmemiş. Bizim faturalarımızı ödemediğimiz gerekçesi ile tokat Erbaa icra dairesinden dava açılınca nihayet bizim adresimize ulaşılabilmiş (o zamana kadar bize şu kadar borcunuz var diye ulaşabilen hiç olmadı). İnsanın aklına 2 soru geliyor. 1 bana neden haber verilmedi? 2 neden tokat Erbaa cevaplarını vereyim 1 Vodafone şirketi bize ulaşmayı istemedi çünkü biliyordu ki 500 kişiyi dava etsek 308 TL para için kimse itiraz edemez diyelim ki etti 500 kişiden 20-30 kişi eder geri kalan 470 kişiden bize gelen haksız kazanç bize yeter. 2 eğer itiraz edecek olursak Tokata kadar evrakı yollamaya kalksak iadeli taahhütlü zaten 25-30 TL tutar. Kimse yasal haklarını bilemez. Neyse ki haklarını bilen bi insan olarak tokat Erbaa da ki davaya yetkisizlik davasıyla karşılık verebilirdik ancak yasal itiraz süresini hastanede olmam nedeniyle geçirdik. Değerli Vodafone kullanıcıları başka bir operatörde iken başıma hiç gelmeyen bu olaylar yüzünden ben Vodafone hattı kullanmaya tövbe etmiş bir insan olarak taahhüdüm bittiği gün hattımı eski operatörüme tekrar çevirmeye yemin ettim. Aynı zamanda eşimde Vodafone hat kullanmaya tövbe etti. Tanıdığım tüm arkadaşlarımı bu konuda uyarmaya devam ediyorum sizi de biraz uyarmaya çalıştım.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön