11 Eylül 2013 #2002468

Vodafone Hat Devir Ücreti Alıyor!

Vodafone hattımı kardeşim kullandığı için kardeşime devretmek istedim. Abone merkezine gittiğimde benden devir ücreti olarak 16 TL para istediler. Sebebini sorduğumda masraf falan diye geçiştirmeye çalıştılar.


BTK'nın 01.10.2013 tarihine kadar ücretsiz olarak devir işlemleri yaptırılacağı ile ilgili açıklamasını söylediğimde mırın kırın ettiler ve 02.09.2013 tarihine kadar ücret almadıklarını fakat bu tarihten sonra aldıklarını söylediler.


Bende müşteri hizmetlerini aradım. Onlarda bir açıklama yapamadılar. Sadece 13.08.2013 tarihinden sonra ücret aldıklarını ve 16 TL'ye ek olarak 8 TL'de hattı üzerine alandan kesileceğini belirttiler. Nasıl bir firmadır ki çıkan kanun veya yönetmeliğe uymuyor.

Hakan 1.173 Okunma

Cevaplar

  • Vodafone Temsilcisi11 Eylül 2013

    Değerli Abonemiz, Bizlerle paylaştığınız şikayetinizin detaylı olarak kontrol edildiğini belirtmek isteriz. Şikayetinizde bahsi geçen devir ücreti olmaksızın yapılan işlemin, sadece açık olarak alınmış ve hattın yasal sahibine ulaşılamayan aboneliklerde geçerli olduğunu, aboneliğin güncelleştirilmesi adına bir uygulama olduğunu belirtmek isteriz. Hat devir işlemi sonrası, yeni bir abonelik söz konusu olduğundan abonelik vergileri yansımaktadır. Hat açılım vergi tutarları, devlete aktarılmak üzere tarafınızdan tahsil edilmektedir. GSM Abonelik Sözleşmesinde, konuya yönelik detaylı bilgi mevcut olup, vergi tutarlarına herhangi bir müdahalede bulunulmadığını belirtmek isteriz. Vergi tutarları ekteki gibidir. 37 TL ilk abonelik Özel İletişim Vergisi (3,083 TLx12) ( İlk Yıl alınır ) 14,56 TL TK Ruhsat Ücreti (1,21 TLx12) ( İlk Yıl alınır ) 14,56 TL TK Kullanım Ücreti (1,21 TLx12) (aktif olduğu müddetçe ) Toplam Aylık 5,509 TL x 12 taksit ile tahsil edilmektedir. Vergiler ile ilgili detaylı bilgiye ekteki linkten ulaşabilirsiniz. http://www.vodafone.com.tr/Tarifeler/tarifeler.vergiler.php Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön