13 Eylül 2013 #2009916

Vodafone Hat Devir İşlem Ücreti İstedi!

02.09.2013 tarihinde Tekirdağ ili Merkez ilçe adliyesi civarında bulunan ve aşağıda adresi, telefonu yazan Vodafone "Olimpiyat" iletişime annemin adına kayıtlı olarak kullandığım faturalı Vodafone hattımı kendi adıma devretmek için başvurdum.


İşlemi yapacak olan bayan görevli bunu gerçekleştirmek için 55 TL ödeme yapmam gerektiğini söyledi. Ben de BTK'nın 1 yıl süre boyunca hat devir işlem ücreti alınmayacağını yazan kanunu olduğunu belirttim. Ancak görevli 1 haftadır yeni bir kanunla artık ücret istendiğini söyledi.


Vodafone gibi köklü bir kurumun bizi saf yerine koymaları da hiç etik bir davranış değildir. Bu şikayetimin göz önünde bulundurulacağına inanıyor, mağdur durumda bırakılmamamız gerektiğini düşünüyorum.

Muazzez 3.680 Okunma

Cevaplar

  • Vodafone Temsilcisi13 Eylül 2013

    Değerli Abonemiz, Bizlerle paylaştığınız şikayetinizin detaylı olarak kontrol edildiğini belirtmek isteriz. Şikayetinizde bahsi geçen devir ücreti olmaksızın yapılan işlemin, sadece açık olarak alınmış ve hattın yasal sahibine ulaşılamayan aboneliklerde geçerli olduğunu, aboneliğin güncelleştirilmesi adına bir uygulama olduğunu belirtmek isteriz. Hat devir işlemi sonrası, yeni bir abonelik söz konusu olduğundan abonelik vergileri yansımaktadır. Hat açılım vergi tutarları, devlete aktarılmak üzere tarafınızdan tahsil edilmektedir. GSM Abonelik Sözleşmesinde, konuya yönelik detaylı bilgi mevcut olup, vergi tutarlarına herhangi bir müdahalede bulunulmadığını belirtmek isteriz. Vergi tutarları ekteki gibidir. 37 TL ilk abonelik Özel İletişim Vergisi (3,083 TLx12) ( İlk Yıl alınır ) 14,56 TL TK Ruhsat Ücreti (1,21 TLx12) ( İlk Yıl alınır ) 14,56 TL TK Kullanım Ücreti (1,21 TLx12) (aktif olduğu müddetçe ) Toplam Aylık 5,509 TL x 12 taksit ile tahsil edilmektedir. Vergiler ile ilgili detaylı bilgiye ekteki linkten ulaşabilirsiniz. http://www.vodafone.com.tr/Tarifeler/tarifeler.vergiler.php Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön