11 Nisan 2013 #1738152

Vodafone Haksız Kazanç Sağlıyor!

Vodafone firması tarife değişikliği işlemlerini bayiye gitmek yerine Online Self Servis üzerinden yapan kullanıcılarının tarife değişikliği sonrası ilk faturalarına hem kullanılmamış olan eski tarifenin, hem de kullanılan yeni tarifenin sabit ücretlerini yansıtmaktadır. Online Self servis sayfasında yer alan tarife değişikliği sekmesinde yazan uyarı notu (Anlık yapılan tarife değişikliklerinde, eski ve yeni tarifenizin toplu süre ücreti veya aylık sabit ücreti her iki tarife için de çıkacaktır. ) sebebiyle de yapılan itirazları "sayfamızda bu konu ile ilgili bilgilendirme zaten yapılmıştır" diyerek dikkate almamaktadır.Kullanmadığım bir tarifenin ücretini neden ödemek zorunda bırakılıyorum?

Neslihan 391 Okunma

Cevaplar

 • Neslihan16 Nisan 2013

  Vodafone firmasının tarife değişikliklerini internet yoluyla yapan kullanıcılarına,tarife değişikliğinin yapıldığı tarih farketmeksizin,hem eski hem yeni tarife bedellerini fatura ettiklerini 11,04,2013tarihli şikayetimde dile getirmiştim.Faturasını kestikleri eski tarife üzerinden ne telefon görüşmesi yaptım,ne SMS kullandım,ne de internet kullanımım oldu.Firma internet sitesine yazdığı online yoldan yapılan tarife değişikliklerinde hem eski hem yeni tarifenin faturalandırılacağı ile ilgili nota güvenerek ,vermedikleri hizmetin bedelini alıyor ve yine bu not sayesinde karşılıksız kazançlarını legal hale getiriyor.Bu site üzerinden gönderdikleri mesajlar ise çözüme yönelik değil,göstermelik.

 • Vodafone Temsilcisi12 Nisan 2013

  Değerli Abonemiz, Web sitemiz / My Vodafone üzerinden yapılan tarife değişikliği ekranının altında "uyarı" başlığı altında "Anlık yapılan paket değişikliklerinde eski ve yeni paketinizin toplu süre ücreti veya Aylık Sabit ücreti her iki paket içinde çıkacaktır." ibaresi yazılı olarak yer almaktadır. Bu anlamda hizmet şifresi ile girilerek yapılan tarife değişikliği işlemlerinde çıkan ilk faturaya herhangi bir müdahalede bulunulamamaktadır. Kullanmakta olduğunuz tarifenizde aylık sabit ücret uygulaması bulunması sebebi ile tarife değişikliklerinde (geçiş yaptığınız tarifenin anlık başlaması durumunda) ilk aya mahsus hem yeni tarifenizin (kullanılan gün kadar yansıyacak) hem de eski tarifenizin (tamamı yansıyacak) sabit ücreti olmak üzere faturanıza iki adet sabit ücret yansıyacağı bilgisini paylaşmak isteriz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Müşteri Hizmetleri

 • Neslihan12 Nisan 2013

  Birincisi, tarife değişikliği işlemimi yaptığım tarihin yeni fatura kesimi yapılmadan önce olduğunu biliyorum(05.03.2013'ü 06,03,2013 e bağlayan gece saat 00:00'dan önce başvurdum ve notumu aldım. Sizin işleme talebi işleme aldığınız tarih esas olmamalı). İkincisi, ilk tarife için ödediğim bedel neyin bedeli bunu hala anlamış değilim .Çünkü yeni paketteki süremi 2 kere aştım ve ekstradan 5'er liralık iki yükleme yaptım . Madem ilk tarifenin bedelini benden alıyorsunuz, niçin o tarifede bulunan süreyi bana kullandırtmıyorsunuz? Ayrıca internet üzerinden yapılan işlemlerde çift paket ücreti alacağınızı sitenizden yayınlamış olmanız vermediğiniz hizmetin bedelini alma hakkını size niçin versin , işlemi bayiden yapsaydım ücreti almayacaktınız, vermediğiniz hizmetin ücretini alıyorsunuz , sitede yazdık diyerek de bunu legalleştiriyorsunuz. Buradan bana yazılan cevabınız beni tatmin etmedi ve bana bu konu ile ilgili telefonla ulaşılmasını rica ediyorum .Çünkü müşteri hizmetleri hattınızda çalışan arkadaşlar çözüm bulamıyorlar.

 • Vodafone Temsilcisi11 Nisan 2013

  Değerli Abonemiz, Şikayetvar.com sitesi kanalı ile ilettiğiniz bildiriminize istinaden, 546736**** nolu hattınıza yönelik incelemelerde, kullanmış olduğunuz abonelik paketi gereği tarife değişikliği yaptığınız tarih itibariyle çıkan ilk dönem faturasında bundle(toplu süre) ücretinin ilk tarife için tamamı,seçilen tarife için kullanılan gün kadar ki bedeli yansımaktadır. Aynı şekilde hak edilen dakikalarda kalan güne göre hesaplanarak eklenmektedir..İnternet sitemiz üzerinden paket değişikliği yapıldığında çift paket ücreti yansıyacağı bilgisi esaslar bölümünde bulunmaktadır.. Mevcut uygulamanın bu yönde olduğunu belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön