13 Mayıs 2013 #1794945

Vodafone Günlük 5 TL Data Kullanımı Mesajı Geliyor Sürekli!

Vodafone genç avantaj tarifesindeyim, bedava facebook twitter hakkım var ama her gün sadece facebooka giriyorum ama nedense her gün telefonuma '' tebrikler günlük 5 tl data kullanımı yaptığınız için gün sonu 23:59:59 a kadar yapacağınız data kullanımları bizden size hediye '' mesajı geliyor anlamış değilim.


İnternete girmiyorum google a bile 1 saniye girmiyorum ama neden sürekli bu mesaj geliyor, amacınız nedir anlayamadım. 3-4 ay önce gelmeye başlamıştı aynı mesaj, sonra Temmuz Ağustos ayında gelmedi , ne hikmetse bu ay tekrar geliyor.

Gökçe 65 Okunma

Cevaplar

  • Vodafone Temsilcisi13 Mayıs 2013

    Değerli Abonemiz, Şikayetvar.com sitesi kanalı ile tarafımıza ulaşan bildiriminize istinaden, inceleme sonucu detaylarını ekte bilgilerinize sunarız; Genç Avantaj tarifesi kapsamında Facebook kullanımların ücretlendirilmediği ancak Facebook ve Twitter’ a ait [m.facebook.com ve mobile.twitter.com] URL(kaynak bulucu) lerin dışında farklı URL(kaynak bulucu)’ ler kullanıldığında bu kullanımlarının standart mobil internet tarifesinden [0,35 kr/ 1 KB ] ücretlendirildiğini belirtmek isteriz. Facebok sitesinin hattınızı farklı bir siteye yönlendirmesi durumunda ücretli bağlantı gerçekleşmektedir. Cihazınızda yüklü olan 3.parti uygulamalar kapsamında yapılan bağlantıların da kullanmış olduğunuz internet paketi kapsamında ücretli olacağını belirtmek isteriz. Örnek olarak; açılan herhangi bir videoda Facebook üzerinden görüntülenme işlemi sağlanmakta olup, Youtube ya da farklı bir video sitesinden yüklemeler sonucunda Facebook üzerinden izlenim sağlansa bile arka planda Facebook dışı uygulama çalışması nedeni ile ücretlendirmenin yaşandığını bildirmek isteriz. Aynı zamanda okunmak için büyütülen karikatür paylaşımları ve ''okumaya devam et'' ve devamını gör'' tuşlanan paylaşımlar facebook sürücüsünden çıkıp, ilk paylaşıldığı sayfaya bağlandığından ücretlenme yaşanmaktadır. Bunlara ek olarak, Facebook ve Twitter bağlantılarınızda internet adres çubuğuna adres girişi sağlarken https:// şeklinde giriş yapıldığında güvenli bağlantı gerçekleşmekte olup, ücretlendirilme yaşanmaktadır.Bu bağlantılarınızda adres girişi sağlarken http:// şeklinde giriş yapmanızı öneririz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, “Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş”

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön