20 Eylül 2013 #2022896

Vodafone Göndermediğim MMS'leri Faturama Yansıtıyor!

Daha önce 2 kez dile getirmiştim ; Vodafone göndermediğim MMS' leri faturama yansıtıyor diye . Her ay aynı durumu yaşıyorum. 0044778620* bu numarayı tanımıyorum bile , ama online serviste gece ben uyurken MMS gönderdiğim gözüküyor.

Duygu 65 Okunma

Cevaplar

  • Vodafone Temsilcisi23 Eylül 2013

    Değerli Abonemiz, Bizlerle paylaştığınız şikayetinizin detaylı olarak kontrol edildiğini belirtmek isteriz. Göndermiş olduğunuz SMS (kısa mesaj) lerin, MMS (multi medya mesaj) olarak ücretlendirilmesine yönelik incelemede, Akıllı cihazlarda oluşan sürüm güncellemelerinde; uzun mesajların MMS olarak ücretlendirildiğini iletmek ister, sorunun cihaz kaynaklı olması sebebi ile operatörlerin ilgili fatura bedellerine müdehale imkanları olmadığını paylaşmak isteriz. Örnek olarak; Apple firmasının ürettiği Iphone cihazlarda IOS 6 sürümlerinde ( IOS 6.00 , 6.01 ) yaşanmakta olduğu bilgisini paylaşmak isteriz. Bahsedilen sorunun 6.1 yazılımıyla giderileceği Apple tarafından belirtilmiştir, ancak güncelleme için herhangibir tarih verilmemiştir. SMS gönderdiğiniz kontaklarınız Facebook’ta arkadaş listenizde mevcutsa ve Facebook uygulaması cihazınızda çalışıyorsa,gönderilen SMS’in telefon numarasına değil, Facebook’a mesaj olarak gönderildiği tespit edilmiştir. Yazılım güncellemesi gerçekleşene kadar geçici çözüm olarak, cihazınızdaki Facebook uygulamasını kapatmanızı veya SMS göndereceğiniz kontağı adres defterinden seçip “ metin mesajı gönder “ seçeneği ile göndermeniz yada bu soruna yönelik telefonunuzun Ayarlar / Mesaj Ayarlarından MMS mesajlaşma özelliğini kapalı konuma getirmeniz gerektiği bilgisini paylaşmak isteriz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, “Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş”

  • Vodafone Temsilcisi20 Eylül 2013

    Değerli Abonemiz, Sizlerden gelen her bildirim titizlikle değerlendirilmekte olup, iletmiş olduğunuz şikayetiniz detaylı inceleme için ilgili birimle paylaşılmıştır. Konu takip edilerek, sonuca yönelik geri dönüş tarafınıza en kısa sürede gerçekleştirilecektir. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön