28 Ağustos 2013 #1980421

Vodafone Gizli Mesaj Servisi Özel Hayatın Gizliliğine Zarar Veriyor!

Vodafone 4688 gizli mesaj gönderme böyle bir durumun bireyin özel hayatına saldırı durumu içermekte olduğunu ve hiçbir bireyin ve tüzel kişinin buna yetkisinin olmaması bu uygulamanın açık açık fertlerin kişisel haklarına ve özel hayatına saldırı oluşturmak için yapılmış bir uygulama haline getirilmesi gözükmektedir.


Özel hayatın gizliliği TC hukuk kanunun da açık bir şekilde belirtilmiştir . Bu uygulamanın yetkili kişiler tarafından enine boyuna araştırılıp bireylerin maddi ve manevi zarar görmemeleri için yönetmeliklerinden kaldırmaları hem şirket için hemde kişi özgürlük ve özel hayatın gizliliğine saygısı çerçevesinde uygulamanın kaldırılması doğru gözükmektedir.

Emin 3.892 Okunma

Cevaplar

  • Emin20 Eylül 2013

    verdikleri cevap da bizim böyle bir servisimiz yok deniliyor bana 4688 den servisimizi kullana bilirsiniz diye mesaj niye geliyo sizin için özel hayat falan önemli değil keseniz dolsun da nasıl dolarsa dolsun hesabı yapıyorlar bu saat den sonra hukuki yoldann devam edicem çünkü yanlışları anlamaya niyetiniz yok

  • Vodafone Temsilcisi17 Eylül 2013

    Sayın İlgili , iletmiş olduğunuz bildirime istinaden, 28.08.2013 tarihinde Bilişim Teknolojileri ve İletişim Kurumu sitesi üzerinden yanıt verildiği görülmüştür. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.

  • Vodafone Temsilcisi29 Ağustos 2013

    "Değerli Abonemiz, Sizlerden gelen her bildirim titizlikle değerlendirilmekte olup, iletmiş olduğunuz şikayetiniz detaylı inceleme için ilgili birimle paylaşılmıştır. Konu takip edilerek, sonuca yönelik geri dönüş tarafınıza en kısa sürede gerçekleştirilecektir. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş. "

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön