05 Aralık
Yorum Yap
#11258923

Vodafone Gençlik Tarifesi Kandırmacası!

İnternetten hat değişikliği için başvurmaya başlamış, işim çıktığı için yarım bırakmıştım. Daha sonra bana telefonla ulaştılar, tarifeler hakkında bilgi verdiler. 49 TL'ye Saçma Güzel 16 isimli tarifeleri aklıma yattı, 1 senelik taahhütle Vodafone'a geçiş yapmayı kabul ettim. Bu tarifenin internetinin yarısı istenilen her şekilde, diğer yarısı da seçilen bir uygulamada kullanılabiliyor.


Hat elime ulaştıktan ve bu yeni hatta geçtiğimin ertesi günü, doğum günüm olmadığı halde 26 yaşımı kutlayan bir mesaj geldi. O mesajı görünce tarifemdeki internet uygulaması tercihini yapmadığımı fark ettim ve cep uygulamasına girerek bu seçimi yapmak istedim. Fakat "26 yaşınızı doldurduğunuz için bu özelliği kullanamazsınız" yazısını görünce şok oldum. Müşteri hizmetlerine zar zor ulaşıp derdimi anlattıktan sonra da "26 yaşını doldurmuşsunuz, yapacak bir şey yok, internetinizin diğer yarısını kullanabilirsiniz" cevabını aldım. Öyleyse beni telefonda neden/nasıl bu tarifeye geçirdiler sorunca da "geçilebiliyor, ama sizin durumunuzdaki gibi bazı özellikleri eksik kalıyor" dediler.


Şaka gibi! Telefonda başvuru tamamlanırken birkaç kez fiyat/tarife özelliklerini teyit etmemin yanında, kimlik bilgilerimi de size verdim. Ses kayıtları da sizde bulunmaktadır. Bu şekilde beni tam kullanamayacağım bir tarifeye geçirmek düpedüz kandırmacadır.

Kutay 438 Okunma
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler