20 Temmuz 2018
Yorum Yap
#10683021

Vodafone Firma Yanıltıyor, Çözüm Üretmiyor!

Benim Vodafone'dan birisi benim birisi de kızımın kullanmış olduğu 2 hattımız var. Bundan yaklaşık 2 ay öncesine kadar ikimizinde hattı konturlu idi. 2 ay öncesinde beni Vodafone'dan ilgili kişi arayarak daha fazla İnterneti olan ve fiyatı uygun olan esnek 3 paketini önerdi. Bu öneride önce faturalı olduğunu belirtmedi, kabul etme adımında bunu söylemesi bile bir yanıltma şekli idi. Ben diğer operatörden faturalı hattıma defalarca fatura bedelinden fazlası geldiği için ayrıldığımı belirttim ve bu konuda hassas olduğumu anlattım. İlgili kişi fatura durma özelliğinden bahsederek fazla para ödemeyeceğimi söyledi ama ne hikmetse bu hizmetin ücretli olduğundan bahsetmedi bile. Deneme süresinin 3 ay olduğunu istersem cayabileceğimi de söyleyerek daha da cazip hale getirdi. Ama bu caymanın da bedeli olduğundan bahsetmedi. (Birkaç gün önce Vodafone online sitesinden şikayet bölümüne bu konu ile ilgili şikayette bulunduğumda faturalı hattan ayrılırsam cayma bedeli ödemem gerektiği yazılmış).


Bana verilen eksik/hatalı bilgilere inanarak 2 hattımı da maalesef ama maalesef faturalıya çevirdim. (6 GB internetin 3 GB gece 3 GB gündüz bunu bile anlatmamışlardı). Faturayı durdurma özelliğini hem benim hem de kızımın hattına uyguladık. (Ekstradan 3+3 = 6 TL ödüyoruz bunun için o da ayrı) Bir ay sonunda yaklaşık 30 lira gelecek faturam 56.50 TL geldi. Bunun ayrıntısını istedim ek paket ücretinden bahsettiler. Ben faturamın fatura bedelini geçmemesini ısrarla belirttim ya; onlarda doyurucu bilgi vermiyorlar ya!


Bu ek ücretin benim üzerimde olan ama kızımın kullandığı fatura bedeli olduğunu tahmin ediyorum. Gelen faturayı (hem kızımın hem de benim hattımın fatura bedeli olduğunu tahmin ederek) ödedim. Bu arada ben ve kızım işim gereği ayrı şehirlerdeyiz. Bir müddet sonra kızımın faturasının ödenmediği için hattının kapandığını öğreniyorum. Arıyorum müşteri hizmetlerini ilgilenmiyorlar bile. Faturasını ödüyorum açma -kapama ücreti yansıtacaklarını söylüyorlar... Faturalı hatlardan ayrılmak istediğimi hem müşteri temsilcisi ile görüşüyor hemde Vodafone online sitesinden şikayet bölümüne yazıyorum; temsilci aranacaksınız diyor 2 gün geçti arayan soran yok. Şikayet bölümünden cevap ise faturalıdan ayrılırsanız cayma bedeli ödersiniz diye kısa bir cevap ama benim detaylı yazdığım sorulara cevap yok. Sonuç: Faturalıya geçerken yanıltma, eksik bilgi var. Sonrasında fazla fatura bedeli ve bunun nereden geldiğinin açıklaması yok. İzah etmeme rağmen çözüm yok. Çözüm istiyorum.

Süat Süat 720 Okunma

Cevaplar

  • Süat'ın Teşekkür Mesajı15 Eylül 2018

    İlginize teşekkür ediyorum.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler