06 Mayıs 2013 #1782053

Vodafone Faturalıdan Faturasız Hatta Geçtim 12 TL Vergi Çıkardı!

28 nisan 2013'te Vodafone hattımı faturalıdan kontörlü hatta geçirdim. Aylık 25 tl gelen faturam hiçbir aşım olmamasına rağmen geçiş yaptığım için 39.2 tl geldi. Geçiş esnasında böyle bir ücret veya onların deyimiyle devlet vergisinden bahsedilmemesine rağmen bana bilgi verilmemesine
rağmen bu tutar son faturama yansımıştır.


Vodafona müşteriye yeterli bilgiyi vermeden geçişi haksızca yapmıştır. Bana gerekli bilgi eğer geçişten önce verilseydi belki de faturasız hatta geçmeyecektim.


Vodafone'nun bu tutumundan şikayetçiyim. Vergi adı altında faturama yansıyan paranın hemen faturamdan düşürülmesini istiyorum.

İdris 113 Okunma

Cevaplar

  • Vodafone Temsilcisi07 Mayıs 2013

    Değerli Abonemiz, sikayetvar.com sitesi kanalı ile ilettiğiniz bildiriminize istinaden,542306****numaralı hattınız üzerinde yapılan kontrollerde ücretlendirme şikayetiniz incelenmiş olup,faturalandırmanıza yönelik sorun olmadığı tespit edilmiştir.Telsiz Kullanım Ücretinin 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunun 46. maddesi ve ekli ücret tarifesi gereğince, sistemde yer alan her abonenin yıllık olarak devlete ödemekle yükümlü olduğu bir ücret olduğunu belirtmek isteriz. 2013 yılı için 15,68 TL'dir.Abonelik süresi boyunca her yıl için 12 eşit taksitte faturalı/faturasız tüm abonelerden her ay tahsil edilmekte ve devlete aktarılmaktadır. Ön ödemeli hatların bakiyesinde yeterli lira olmaması durumunda, tahsil edilmemiş tüm vergi taksitleri yeterli bakiyeye ulaşıldığında mevcut bakiyeden düşmektedir.Vergi kalemlerine yasal olarak müdahale gerçekleştirilememektedir. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön