10 Eylül 2013 #2003802

Vodafone Fatura Şoku Yaşatıyor!

Hattımı aylık 500 dk 5000 sms ve ücretsiz face twitter paketine geçirdim. Bu süre içinde Samsung Galaxy S3 cep telefonu kullanmaya başladım. Bunu Vodafone müşteri hizmetlerine bildirdim ve tarifeniz üzere kullanmaya başladım. Ancak sadece facebook kullandığım halde tarafınızdan fatura şoku yaşamaktayım faturamın iptalini istiyorum. Eğer yapılmazsa sizi gerekli mercilere şikayet edeceğim.

Erhan 186 Okunma

Cevaplar

 • Vodafone Temsilcisi12 Eylül 2013

  Değerli Abonemiz, sikayetvar.com sitesi kanalı ile ilettiğiniz bildirime istinaden gerekli kontrollerin sağlandığını belirtmek isteriz. Aylık Facebook – Twitter paketi kapsamında Facebook kullanımların ücretlendirilmediği ancak Facebook ve Twitter’ a ait [m.facebook.com ve mobile.twitter.com] URL(kaynak bulucu) lerin dışında farklı URL(kaynak bulucu)’ ler kullanıldığından bu kullanımlarının standart mobil internet tarifesinden ücretlendirilmekte olduğunuzu iletmek isteriz. Facebok sitesinin hattınızı farklı bir siteye yönlendirmesi durumunda ücretli bağlantı sağlayabileceğinizi belirtmek isteriz. Cihazınızda yüklü olan 3.parti uygulamalar kapsamında yapılan bağlantıların da kullanmış olduğunuz internet paketi kapsamında ücretli olacağını belirtmek isteriz. Örnek olarak; açılan herhangi bir videoda Facebook üzerinden görüntülenme işlemi sağlanmakta olup, Youtube ya da farklı bir video sitesinden yüklemeler sonucunda Facebook üzerinden izlenim sağlansa bile arka planda Facebook dışı uygulama çalışması nedeni ile ücretlendirmenin yaşandığını bildirmek isteriz. Aynı zamanda okunmak için büyütülen karikatür paylaşımları ve ''okumaya devam et'' ve devamını gör'' tuşlanan paylaşımlar facebook sürücüsünden çıkıp, ilk paylaşıldığı sayfaya bağlandığından ücretlenme yaşanmaktadır. Bunlara ek olarak, Facebook ve Twitter bağlantılarınızda internet adres çubuğuna adres girişi sağlarken https:// şeklinde giriş yapıldığında güvenli bağlantı gerçekleşmekte olup, ücretlendirilme yaşanmaktadır.Bu bağlantılarınızda adres girişi sağlarken http:// şeklinde giriş yapmanızı öneririz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, “Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş”

 • Erhan10 Eylül 2013

  AYRICA sizlerle olan görüşmelerimde ses kayıtlarıda incelensin lütfen..! ben sizin söylediğinizin haricinde internet kullanımı yapmadım lütfen haksız yere faturalandırmayın sadece tarif ettiğiniz, yani telefonda müşteri temsilcinizin izahı şeklinde kullandım teşekkürler...

 • Vodafone Temsilcisi10 Eylül 2013

  Değerli Abonemiz, Sizlerden gelen her bildirim titizlikle değerlendirilmekte olup, iletmiş olduğunuz şikayetiniz detaylı inceleme için ilgili birimle paylaşılmıştır. Konu takip edilerek, sonuca yönelik geri dönüş tarafınıza en kısa sürede gerçekleştirilecektir. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, “Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş”

 • Erhan10 Eylül 2013

  aynı şekilde önümüzdeki ayki faturamada 10 tl yansımıştır artık vodafone kullanmak istemiyorum..ve de kımseye tavsıye etmiyorum derhal hatlarımı kapatacağım lütfen gereğini yapın ücretsiz dediğiniz halde nasıl oluyorda ücretlendirme yapıyorsunuz ?? size hiç yakışmadı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön