24 Nisan 2013

Vodafone Boşu Boşuna Vergi Ödüyorum!

Vodafone'dan aldığım vodem hattı başkasının adına açılmış (Bu büyük bir suçtur aslında) Hattı da bir yıl taahhütlü açtırmıştım. Düzelttirmek için Vodafone'a başvurduğumda epey uğraştırdılar. Çalışanların o ilgisiz ve baştan savmacı tavırlarıyla uğraşmam gerekti. Sonunda sesimi duyurdum ve o hattı kapatıp yeni bir hat verdiler.


Yeni hatta hiçbir vergi olmadığını çalışan bizzat belirtti. Zira önceki, kapatılan ve benim adıma olmayan hattı, vergisiz olarak almıştım. Ama şimdi yeni açılan hatla beraber 40TL vergi ödemem isteniyor. Diğer hattı ben keyfi kapattırmadım ya da yeni hattı keyfi açtırmadım. Çalışanların yaptığı hatanın vergisini neden ben ödüyorum? Bu konuda hakkımı nasıl arayabilirim.

Hatice 24 Okunma

Cevaplar

  • Hatice27 Nisan 2013

    Ayrıca müşteri hizmetleriyle perşembe günü yaptığım konuşmada bir hafta içinde verginin bana geri ödeneceği söylendi (kayıtlar incelenebilir) , ama bugün yaptığım konuşmada böyle bir şeyin söz konusu olmadığı söylendi, herkes birbiriyle çelişiyor, nasıl bir sistemdir anlamadım !

  • Vodafone Temsilcisi25 Nisan 2013

    Değerli Abonemiz, Bizlerle paylaştığınız şikayetinizin detaylı olarak kontrol edildiğini belirtmek isteriz. Telsiz Kullanım Ücretinin 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunun 46. maddesi ve ekli ücret tarifesi gereğince, sistemde yer alan her abonenin yıllık olarak devlete ödemekle yükümlü olduğu bir ücret olduğunu belirtmek isteriz. 2013 yılı için 15,68 TL'dir.Abonelik süresi boyunca her yıl için 12 eşit taksitte faturalı/faturasız tüm abonelerden her ay tahsil edilmekte ve devlete aktarılmaktadır. Ön ödemeli hatların bakiyesinde yeterli lira olmaması durumunda, tahsil edilmemiş tüm vergi taksitleri yeterli bakiyeye ulaşıldığında mevcut bakiyeden düşmektedir.Aboneliğin bir yıl öncesinde iptali veya faturasız hatta geçiş yapılması halinde taksitlendirilmiş olan bu vergi tutarlarının son dönem faturasına toplu olarak yansıdğını belirtmek isteriz. Faturasız hatlarımızda CepStandart tarifesine geçiş yapmanız durumunda Telsiz Kullanım bedeli alınmayacağını belirtmek isteriz. Tarifeye ait esaslara ekteki linken ulaşabilirsiniz. http://cepmerkezi.vodafone.com.tr/tarifeler/cep-standart Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Müşteri Hizmetleri

  • Vodafone Temsilcisi24 Nisan 2013

    Değerli Abonemiz, Sizlerden gelen her bildirim titizlikle değerlendirilmekte olup, iletmiş olduğunuz şikayetiniz detaylı inceleme için ilgili birimle paylaşılmıştır. Konu takip edilerek, sonuca yönelik geri dönüş tarafınıza en kısa sürede gerçekleştirilecektir. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön