25 Mart 2013

Vodafone Yetersiz Şikayet Yönetimi Sistemi!

Vodafone ücretsiz olan facebook paketinden yaptığım kullanımdan ücret alıyor.İnternet ayar işlemlerimi müşteri hizmetleri aracılığıyla yaptım.

31/10/2012, 30/11/2012, 31/01/2013 dönemlerine ait faturalarımda facebook kullanımları için ücret alındı ve alınan ücrette standart ınternet kullanım ücretlerinden çok farklı 2,1 kb kullanım için 4,79 tl alınıyor bu nasıl bir standart tarife ücretidir.

Şikayet için aradım şikayet edemeyeceğimi söylediler ısrarla şikayetim alındı tarafıma sözlü dönüş hiç yapılmadı faturamda onayım dışında oynama yapıldı.Yaptığım çağrı merkezi görüşmesini şikayet etim tarafıma yine dönüş yapılmadı.Ekte ücret alınan fatura dönemlerinin görüntüsü var.

Sedat 53 Okunma

Cevaplar

  • Sedat27 Mart 2013

    Merhaba kullanımlarım http://m.facebook.com üzerinden yapıldı https ile giriş yaptığımı belirtmişşiniz https intranet veya server bağlantılarında kullanılıyor,mobil cihazlarda internet sağlayıcıları pop-up bağlantı sağladığı için direk http:// olarak karşımıza çıkarmak da https giriş anahtarıyla zaten manuel değiştirilmediği sürece bağalanamassınız.Facebook kullanımlarımda video kesinlikle izlemedim facebooka giriş yaptığımda hattımdan serverlerinize gönderilen data veri kodlarını inceleyebilirsiniz.Facebook da videoların bağlantı linklerinde ücretsiz olan videolar facebook uzantısıyla başlıyor ücretli olan videolar sizin dediğiniz gibi yotube veya farklı bir paylaşım sitesinin ismi yazmak da bu bilgiye sizdn daha iyi hakimim.Kullanımımın standart tarifeden ücretlendirildiğini yazmışsınız sizin standart tarife ücretiniz 2,7 kb(kilobayt)için 4,79 tl mi özellikle bunun cevabını istiyorum.sadece belirli zamanlarda yaptığım kullanımlar ücretlendirilmiş şimdi sorarım size aynı gün veya saatte veya farklı günlerde facebooka ücretsiz girebilmişim bu girişlerimde http:// olarakmı girmişimde ücret yansımamış ücretli olan girişlerimde https:// olarak mı giriş yapmışım eğer söylediğiniz şekilde ise belirttiğim tarihlere ait tüm data-internet girişlerimin giriş anahtarının gösterildiği (http:// veya https://) olarak döküman istiyorum.Paylaşımların büyütlerek okdunduğun da veya açıldığın da ücret yansıdığını soylemişsiniz bu ayrıntı hangi dökimanınızda veya dağıtım kanalınızda bilgilendirme olarak yer almak da.Ayrıca ücret yansuyan kullanımlarda kb bazında kullanım miktarı aynı olup da kullanım ücreti farklı olan kayıtlar var bu farklılık neden kaynaklanma bunları bana tek tek açıklamanızı istiyorum.

  • Vodafone Temsilcisi27 Mart 2013

    Değerli Abonemiz, sikayetvar.com sitesi kanalı ile ilettiğiniz bildiriminize istinaden gerekli kontrollerin sağlandığını belirtmek isteriz. 26.03.2013 tarihinde yapılan geri dönüşte tarafınıza ulaşılamaması sebebiyle görüşme sağlanamamıştır. Hattınızda paketiniz kapsamında Facebook ve Twitter’ a ait [m.facebook.com ve mobile.twitter.com] URL(kaynak bulucu) lerin dışında farklı URL(kaynak bulucu)’ ler kullanıldığından bu kullanımlarının standart mobil internet tarifesinden ücretlendirildiği anlaşılmıştır. Facebok sitesinin hattınızı farklı bir siteye yönlendirmesi durumunda ücretli bağlantı sağlayabileceğinizi belirtmek isteriz. Cihazınızda yüklü olan 3.parti uygulamalar kapsamında yapılan bağlantıların da kullanmış olduğunuz internet paketi kapsamında ücretli olacağını belirtmek isteriz. Örnek olarak; açılan herhangi bir videoda Facebook üzerinden görüntülenme işlemi sağlanmakta olup, Youtube ya da farklı bir video sitesinden yüklemeler sonucunda Facebook üzerinden izlenim sağlansa bile arka planda Facebook dışı uygulama çalışması nedeni ile ücretlendirmenin yaşandığını bildirmek isteriz. Aynı zamanda okunmak için büyütülen karikatür paylaşımları ve ''okumaya devam et'' ve devamını gör'' tuşlanan paylaşımlar facebook sürücüsünden çıkıp, ilk paylaşıldığı sayfaya bağlandığından ücretlenme yaşanmaktadır. Bunlara ek olarak, Facebook ve Twitter bağlantılarınızda internet adres çubuğuna adres girişi sağlarken https:// şeklinde giriş yapıldığında güvenli bağlantı gerçekleşmekte olup, ücretlendirilme yaşanmaktadır.Bu bağlantılarınızda adres girişi sağlarken http:// şeklinde giriş yapmanızı öneririz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Müşteri Hizmetleri

  • Vodafone Temsilcisi25 Mart 2013

    Değerli Abonemiz, Sizlerden gelen her bildirim titizlikle değerlendirilmekte olup, iletmiş olduğunuz şikayetiniz detaylı inceleme için ilgili birimle paylaşılmıştır. Konu takip edilerek, sonuca yönelik geri dönüş tarafınıza en kısa sürede gerçekleştirilecektir. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php? default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön