Vodafone Toplu Olarak Gönderdiğim SMS'ler MMS Olarak Ücretlendirilmiş!

Birol Y. |

İphone 4 telefonu Vodafone'dan aldım. Toplu kandil mesajları attım mms olarak göndermiş bilgim olmadığı için mağdurum. Bu konuda yardım bekliyorum.

Etiketler :

Sorun Çözme/Yönlendirme SMS Ücretlendirme

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Birol Y.
  30 Haziran
  08:59

  ben fatura konusunda yardım bkliyodum nyse

 • 24 Haziran
  10:02

  Değerli Abonemiz,

  Bizlerle paylaştığınız şikayetinizin detaylı olarak kontrol edildiğini belirtmek isteriz.

  Göndermiş olduğunuz SMS (kısa mesaj) lerin, MMS (multi medya mesaj) olarak ücretlendirilmesine yönelik incelemede, Akıllı cihazlarda oluşan sürüm güncellemelerinde; uzun mesajların MMS olarak ücretlendirildiğini iletmek ister, sorunun cihaz kaynaklı olması sebebi ile operatörlerin ilgili fatura bedellerine müdehale imkanları olmadığını paylaşmak isteriz.

  Örnek olarak; Apple firmasının ürettiği Iphone cihazlarda IOS 6 sürümlerinde ( IOS 6.00 , 6.01 ) yaşanmakta olduğu bilgisini paylaşmak isteriz.
  Bahsedilen sorunun 6.1 yazılımıyla giderileceği Apple tarafından belirtilmiştir, ancak güncelleme için herhangibir tarih verilmemiştir.

  SMS gönderdiğiniz kontaklarınız Facebook’ta arkadaş listenizde mevcutsa ve Facebook uygulaması cihazınızda çalışıyorsa,gönderilen SMS’in telefon numarasına değil, Facebook’a mesaj olarak gönderildiği tespit edilmiştir.

  Yazılım güncellemesi gerçekleşene kadar geçici çözüm olarak, cihazınızdaki Facebook uygulamasını kapatmanızı veya SMS göndereceğiniz kontağı adres defterinden seçip “ metin mesajı gönder “ seçeneği ile göndermeniz yada bu soruna yönelik telefonunuzun Ayarlar / Mesaj Ayarlarından MMS mesajlaşma özelliğini kapalı konuma getirmeniz gerektiği bilgisini paylaşmak isteriz.

  Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

  Saygılarımızla,
  “Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş”