27 Şubat 2013

Vodafone Telsiz İletişim Vergisi!

22 ocak 2013-21 şubat 2013 dönemleri arası fiyatlandırılan fatura tutarım 85.80 kuruştur 17 şubat 2013 tarihinde de kontörlü konuşmaya geçiş yaptım.16 şubat 2013 tarihinde Vodafone sitesinden faturamın güncel borcuna baktığımda 72.30 kuruştu.

26 şubatda telefonuma gelen mesajla öğrendiğim faturamı hemen müşteri hizmetlerini aradım ve neden 13.50 kuruş fark olduğunu sordum ve bana verdikleri cevap devlete iletilen aylık 1.35 kuruş telsiz kullanım vergisinin bir yıllık bedelinin tamamının tahsil edildiğini söylediler.

Fakat bildiğim kadarıyla telsiz kullanım bedeli aylık alınır ve ben bunu müşteri hizmetlerine söylediğimde Vodafone nin prosedür gereği bir yıllık bedelin tahsil edildiği söylendi.

Oktay 46 Okunma

Cevaplar

  • Vodafone Temsilcisi28 Şubat 2013

    Değerli Abonemiz, sikayetvar.com sitesi kanalı ile ilettiğiniz bildiriminize istinaden,Telsiz Kullanım Ücretinin 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunun 46. maddesi ve ekli ücret tarifesi gereğince, sistemde yer alan her abonenin yıllık olarak devlete ödemekle yükümlü olduğu bir ücret olduğunu belirtmek isteriz. 2013 yılı için 15,68 TL'dir.Abonelik süresi boyunca her yıl için 12 eşit taksitte faturalı/faturasız tüm abonelerden her ay tahsil edilmekte ve devlete aktarılmaktadır. Ön ödemeli hatların bakiyesinde yeterli lira olmaması durumunda, tahsil edilmemiş tüm vergi taksitleri yeterli bakiyeye ulaşıldığında mevcut bakiyeden düşmektedir. Faturasız hatlarımızda CepStandart tarifesine geçiş yapmanız durumunda Telsiz Kullanım bedeli alınmayacağını belirtmek isteriz. Tarifeye ait esaslara ekteki linken ulaşabilirsiniz. http://cepmerkezi.vodafone.com.tr/tarifeler/cep-standart Ön Ödemeli hatta geçiş yaparken kalan taksitlerin son dönem faturanıza toplu olarak yansıması sebebiyle, 2013 yılı sonuna kadar faturasız hattınız için kullanım vergisi tahsilatı yapılmayacağı belirtmek isteriz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Müşteri Hizmetleri

  • Vodafone Temsilcisi27 Şubat 2013

    Değerli Abonemiz, Sizlerden gelen her bildirim titizlikle değerlendirilmekte olup, iletmiş olduğunuz şikayetiniz detaylı inceleme için ilgili birimle paylaşılmıştır. Konu takip edilerek, sonuca yönelik geri dönüş tarafınıza en kısa sürede gerçekleştirilecektir. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Vodafone Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön