Vodafone Tarifeden Farklı Ücretlendirme!

Sefa S. |

Vodafone Ön Ödemeli Hat - Cep Özgür tarifesine aboneyim. Tarifemin içeriğine göre minimum 30 TL yüklemem karşılığında, yüklediğim günden itibaren Facebook ve Twitter 30 gün ücretsiz. Ancak 30 TL yüklememe rağmen 30 gün ücretsiz olması gereken Facebook ve Twitter uzantılı linkler ücrete tabi tutuluyor. Bu husus hakkında gerekli inceleme ve bilgilendirmenin yapılmasını talep ediyorum.

Etiketler :

İnternet/3G Ücretlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 13 Ağustos
  12:12

  Değerli Abonemiz,
  Bizlerle paylaştığınız şikayetinizin detaylı olarak kontrol edildiğini belirtmek isteriz.

  Facebook ve Twitter’ a ait [m.facebook.com ve mobile.twitter.com] URL(kaynak bulucu) lerin dışında farklı URL(kaynak bulucu)’ ler kullanıldığında bu kullanımlarının standart mobil internet tarifesinden ücretlendirildiğini belirtmek isteriz.

  Facebok sitesinin hattınızı farklı bir siteye yönlendirmesi durumunda ücretli bağlantı gerçekleşmektedir.
  Cihazınızda yüklü olan 3.parti uygulamalar kapsamında yapılan bağlantıların da kullanmış olduğunuz internet paketi kapsamında ücretli olacağını belirtmek isteriz.
  Örnek olarak; açılan herhangi bir videoda Facebook üzerinden görüntülenme işlemi sağlanmakta olup, Youtube ya da farklı bir video sitesinden yüklemeler sonucunda Facebook üzerinden izlenim sağlansa bile arka planda Facebook dışı uygulama çalışması nedeni ile ücretlendirmenin yaşandığını bildirmek isteriz. Aynı zamanda okunmak için büyütülen karikatür paylaşımları ve ''okumaya devam et'' ve devamını gör'' tuşlanan paylaşımlar facebook sürücüsünden çıkıp, ilk paylaşıldığı sayfaya bağlandığından ücretlenme yaşanmaktadır.

  Bunlara ek olarak, Facebook ve Twitter bağlantılarınızda internet adres çubuğuna adres girişi sağlarken https:// şeklinde giriş yapıldığında güvenli bağlantı gerçekleşmekte olup, ücretlendirilme yaşanmaktadır.Bu bağlantılarınızda adres girişi sağlarken http:// şeklinde giriş yapmanızı öneririz.

  Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin
  Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

  Saygılarımızla,
  “Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş”

 • 13 Ağustos
  10:40

  Değerli Abonemiz,

  Sizlerden gelen her bildirim titizlikle değerlendirilmekte olup, iletmiş olduğunuz şikayetiniz detaylı inceleme için ilgili birimle paylaşılmıştır. Konu takip edilerek, sonuca yönelik geri dönüş tarafınıza en kısa sürede gerçekleştirilecektir.

  Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz.

  Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

  Saygılarımızla,
  Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.