11 Mart 2013

Vodafone Sözünü Tutmuyor!

Abone olduğum Vodem'in fiyatı aniden 43,90 tl'ye yükselince, Vodafone çağrı merkezinden kontratımın bittiğini ve eski fiyatın iptal olduğunu, yeni fiyattan hizmet almaya başladığımı öğrendim. Hattı iptal ettirdim. Sonra Vodafone'den arayan birisi "25 tl'ye yeni kontrat yapalım, aboneliğinizi devam ettirin" dedi ve kabul ettim. Ama onay SMS'i bir türlü gelmedi.

Yeni fatura geldi ama 25 tl değil, 43, 90 tl idi. Hattı tekrar iptal ettirdim. İptalden sonra da 40,40 tl lik bir fatura daha geldi. Yani Vodafone'un 25'tl lik fatura sözü 43 tl olarak gelmeye devam etti. Bilsinler ki bu faturaları ödemeyeceğim. 25 tl lik fatura diyerek yanıltıldığım için Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım.

Hüseyin 46 Okunma

Cevaplar

 • Hüseyin14 Mart 2013

  Sayın Vodafone yetkilisi, Siz birinci faturadan bahsediyorsunuz. Zamanında iptal etmediğim için hata benim. Onu zaten şikayet etmeden ödedim. Ama 25 tl sözü verdikten sonra 25 tl olarak gelmesi gereken, iki adet 43 tl'lik fatura daha gönderdiniz. Beni bu iki faturada alttınız. Benim itiraz ettiğim faturalar bunlar. Ama menfaatinize uymadığı için anlamak istemiyorsunuz. Sorunu görmek yerine zaten ödediğim ilk fatura etrafında dolaşarak konuyu dağıttığınızı sanıyorsunuz. İşte ben bu iki faturayı ödemeyeceğim. Mahkemede görüşürüz.

 • Vodafone Temsilcisi14 Mart 2013

  Sayın İlgili , sikayetvar.com sitesi kanalı ile tarafımıza ulaşan bildiriminize istinaden, ilk hat iptal başvurusu sonrası tarafınıza sunulan kampanya avantajını kabul ettiğiniz ancak yapılan kampanya sunumu sonrasında onay mesajının ulaşmaması sebebiyle kampanya girişinin gerçekleşmediği anlaşılmıştır. 11.02.2013 tarihinde ilettiğiniz talebe istinaden arandığınızda da iptal başvurusunda bulunacağınızı belirtmeniz sebebiyle işlem gerçekleşmemiştir. Paket esaslarında belirtildiği üzere; ilk faturada aylık paket ücreti ve dakikalar; aktivasyon tarihi ile fatura kesim tarihi arasındaki gün sayısı ile orantılı olarak fatura edilir. Dönem içerisinde yapılan paketten her türlü çıkış ve iptal işlemi durumunda abone toplu süre ücretininin tamamını öder. Şikayetinize istinaden yapılan kontrollerde; hattınızın fatura kesim tarihinin her ayın 6.günü olduğu görülmüştür. Hattınızın 13.02.2013 tarihinde iptali gerçekleştiği görülmüş olup, Şubat ve Mart 2013 dönemi faturaları yansımıştır. Hesap kesim tarihine göre faturalandırmanızda hata tespit edilmemiştir. İmzalamış olduğunuz sözleşmenin Mali Hükümler bölümünde ödemeler hakkında detay bilgilerin mevcut olduğunu belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Müşteri Hizmetleri

 • Hüseyin11 Mart 2013

  Vermiş olduğunuz linkten daha önce de mesaj attım ama hiç bir cevap gelmedi. İlgileniyoruz denildi, ama arkasından 42 liralık bir fatura daha gönderdiniz. Daha ne yapayım?

 • Vodafone Temsilcisi11 Mart 2013

  Değerli Abonemiz, Sizlerden gelen her bildirim titizlikle değerlendirilmekte olup, iletmiş olduğunuz şikayetiniz detaylı inceleme için ilgili birimle paylaşılmıştır. Konu takip edilerek, sonuca yönelik geri dönüş tarafınıza en kısa sürede gerçekleştirilecektir. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php? default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön