25 Nisan 2013

Vodafone Şok Üstüne Şok Yaşatıyor!

Tabletimde kullanmak üzere 3G hattı aldım.Tarifem hakkında bilgi almak istediğimde ise her 2 GB lik data kullanımı için 15 lira ücretlendirileceği söylendi.Vergisini (oiv) sorduğumda standart bir vergi alınacağı tarafıma iletildi.Verginin 1,31 TL olduğunu zannedip sim kartı aldım.Eve gelip internetten baktığımda aslında vergini 5,87 TL olduğunu öğrendim.Dert etmedim.4 gün sonra ilk faturam geldi!Ses çıkarmadım!Şimdi mesaj geldi.15 lira olan ücret 19 liraya çıkarılacakmış!Benim canımı sıkan, bayide neden bunlardan bahsedilmedi!Mesela biraz bekleyin 5 gün sonra alın hattı denilebilirdi.Ya da ücret değişikliğinden ve vergiden bahsedilebilirdi.Operatörü terkedeceğim!

Vecih 239 Okunma

Cevaplar

 • Vecih25 Nisan 2013

  An itibariyle hattımı iptal ettirmiş bulunmaktayım. Bundan sonra gelecek ilk ve son faturanın içeriği tahminimce : Aylık 2 GB paket ücreti + ve kalan vergilerin toplamı olacak. Devlet adına topladığınız verginin devlete mi yoksa şirket özkaynaklarına mı girip girmediğini ise bulunduğum ildeki vergi dairesi aracılığıyla takip ettireceğimi belirtmek isterim !

 • Vecih25 Nisan 2013

  Mesele sizin kestiğiniz vergi-ücret fiyat artısı değil! Bunları daha öncedende söylememeniz. Bayiye gidiyorum,hat alıyorum,aylık ne kadar odeyeceğim diyorum 2 GB kullanırsan 15 + vergi. Vergi ne kadar diyorum : Standart ! Desene şu kadar alıyoruz diye! Hadi onu geçtim madem şirketiniz faturaları her ayın 20 sınde kesiyor,söyleseydiniz 4 gün daha beklerdik. + gün kullandık hattı toplasan 200 mb etmez ama gel gör ki ilk fatura 20 küsür lira. 4 gün için kestiniz fatura ! Bide tarifeye 4 lira zam. Aynı bayiye bugun hat iptali için gidiyorum. Bilgilerinize.

 • Vodafone Temsilcisi25 Nisan 2013

  Değerli Abonemiz, Vodafone olarak abonelerimize sunmuş olduğumuz birçok kampanya ve tarifemizin bulunduğunu bildirmek isteriz. Cep telefonu kullanım alışkanlığız, yaş grubunuz, mesleki durmunuza göre farklı avantajlar sağlayan çeşitli tarifelerimize ekteki linkler aracılığı ile ulaşabilirsiniz. http://www.vodafone.com.tr/Tarifeler/tarifeler.faturali.php http://www.vodafone.com.tr/Tarifeler/tarifeler.onodemeli.php http://www.vodafone.com.tr/Kampanyalar/kampanyalar.home.php Kampanyalarımız ve sunduğumuz servisler ile ilgili detaylı web sitemiz (www.vodafone.com.tr) üzerinden ulaşabilirsiniz. Herhangi bir kampanyamız, servisimiz yada tarifemiz ile ilgili bilgi talep etmeniz durumunda, bilgi almak istediginiz kampanya, servis, tarife ismini tarafımıza iletmeniz halinde gerekli bilgilendirmenin yapılacağını bildirmek isteriz. Ek bilgi olarak;Telsiz Kullanım Ücretinin 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunun 46. maddesi ve ekli ücret tarifesi gereğince, sistemde yer alan her abonenin yıllık olarak devlete ödemekle yükümlü olduğu bir ücret olduğunu belirtmek isteriz. 2013 yılı için 15,68 TL'dir.Abonelik süresi boyunca her yıl için 12 eşit taksitte faturalı/faturasız tüm abonelerden her ay tahsil edilmekte ve devlete aktarılmaktadır. Ön ödemeli hatların bakiyesinde yeterli lira olmaması durumunda, tahsil edilmemiş tüm vergi taksitleri yeterli bakiyeye ulaşıldığında mevcut bakiyeden düşmektedir.Aboneliğin bir yıl öncesinde iptali veya faturasız hatta geçiş yapılması halinde taksitlendirilmiş olan bu vergi tutarlarının son dönem faturasına toplu olarak yansıdğını belirtmek isteriz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Müşteri Hizmetleri

 • Vodafone Temsilcisi25 Nisan 2013

  Değerli Abonemiz, Sizlerden gelen her bildirim titizlikle değerlendirilmekte olup, iletmiş olduğunuz şikayetiniz detaylı inceleme için ilgili birimle paylaşılmıştır. Konu takip edilerek, sonuca yönelik geri dönüş tarafınıza en kısa sürede gerçekleştirilecektir. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön