17 Eylül 2013

Vodafone SMS Paketi Dolmadan Ücretlendiriyor!

2 yıldır Turkcell'den Vodafone'a taşıdığım numaram için SMS paketleri kullanıyorum. Şu an her yöne 500 paketi kullanıyorum ve son faturama ÖTV ve ÖİV hariç 53 TL'lik ücret yansıtılmış. Kontrol edip 500 adeti geçmediğim için itiraz ettim. Ancak 2,5 yıldır kullandığım telefonum birden SMS'leri multimedya mesajı olarak gönderdiğini belirterek kabul edilmedi.

Attığım tüm SMS'lerin bende kayıtlı olduğunu ve kesinlikle resim, ses vb. multimedya içeriği içermediğini belirttiğimde ise 1 mesaj boyutunu geçen mesajları da multimedya görüyorlarmış ve tekrar kayıt açamayacaklarını, faks çekmem gerektiğini söylüyorlar. Ancak 1 SMS boyutunu geçmeyen mesajlarda ücretlendirilmiş. Üstelik bu şekilde bir uyarı yokken.

Hüseyin 103 Okunma

Cevaplar

 • Hüseyin 23 Eylül 2013

  Benim için Vodafone bitmiştir. Ancak idari mahkeme sürecim yeni başlamıştır.

 • Hüseyin 17 Eylül 2013

  Öncelikle gerçekten çok dikkatli bir şekilde incelediğiniz için teşekkürler(!!) Eğer dikkatli incelemiş olsaydınız 09.08.2013 Saat 18.18 ve 18.19 tarihlerinde attığım aynı tip mesajları bir şekilde SMS olarak gören sisteminizin her nasıl oluyorsa hemen 2 gün sonraki SMS'lerimi ücretlendirdiğini ve yine dikkatli incelendiğinde aynı dakika diliminde farklı numaralara attığım SMS'leride MMS değil SMS olarak değerlendirdiğini ve ücret yansımadığını görebilirdiniz. Sizin teknolojik altyapınızın hangi sistemi kullandığımı görebildiğinizi düşünüyorum ancak okuyanlar için WP 7.8 kullanıyorum ve en son güncelleme Mart 2013'de geldi. Yani herhangi bir güncelleme söz konusu değil. Zahmet edip eğer haziran dönemi faturama bakarsanız benzeri mesajların tamamının ücretsiz olduğunu görebilirsiniz. Zahmet olmaması için 05.06.2013 Saat 21.19 SMS'lerine bakabilirsiniz. Sonuç olarak benim kullandığım işletim sisteminde herhangi bir değişiklik yokken sizin kendi(?) güncellemeleriniz kullanıcılara yansıyor. Ortalama 50TL ödeğim faturamın bu ay gelen 306TL'li faturadaki 56TL'lik SMS ücreti için bu kadar zahmete soktuğum için sizden gerçekten özür dilerim. En güzeli numaramı taşıyarak hem siz problemli sistemimden hemde faturayı incelemek zorunda kalan arkadaşlar yorulmaktan kurtulacaklardır. Son olarak da konuyu Tüketici Haklarında devam ettireceğimi bildirmek isterim. Saygılar.

 • Vodafone Temsilcisi17 Eylül 2013

  Değerli Abonemiz, Bizlerle paylaştığınız şikayetinizin detaylı olarak kontrol edildiğini belirtmek isteriz. Göndermiş olduğunuz SMS (kısa mesaj) lerin, MMS (multi medya mesaj) olarak ücretlendirilmesine yönelik incelemede, Akıllı cihazlarda oluşan sürüm güncellemelerinde; uzun mesajların MMS olarak ücretlendirildiğini iletmek ister, sorunun cihaz kaynaklı olması sebebi ile operatörlerin ilgili fatura bedellerine müdehale imkanları olmadığını paylaşmak isteriz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • Vodafone Temsilcisi17 Eylül 2013

  Değerli Abonemiz, Sizlerden gelen her bildirim titizlikle değerlendirilmekte olup, iletmiş olduğunuz şikayetiniz detaylı inceleme için ilgili birimle paylaşılmıştır. Konu takip edilerek, sonuca yönelik geri dönüş tarafınıza en kısa sürede gerçekleştirilecektir. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön