24 Ocak 2014

Vodafone Sınırsız Hizmete Ek Ücret Alıyor!

Vodafone'un "Günlük Abone Cepnet " hizmetinden 2 kez ek ücret alındı. Bu hizmet günlük ve sınırsızdır. İlkinde gelen mesajı dikkatsizlik edip kapattığım için anlamamıştım ama ikincisinde durumu fark ettim. İlkinde 7 küsür tl, ikincisinde ise 8.18 tl ücret aldılar. Abonelik ücretinden ayrı olarak, 600 bin küsur kb karşılığıymış.

Anladığım kadarıyla, Cepnet'in süresi bitince, faturasız standart tarife üzerinden ücretlendirmişler. Tarife değişikliğinden haberim olmadığı için de böyle bir bedel ödemek zorunda kaldım. Talebim dışında yapılmış olan bu tarife değişikliğinden doğan zararımın karşılanmasını ve tarife değişikliğinde kullanıcının bilgilendirilmesini istiyorum.

Levent 38 Okunma

Cevaplar

 • Levent01 Şubat 2014

  tarife değişikliğinin normal olduğunu, kullanıcının bunu bilmesi gerektiğini söylediler. neden hizmeti 23:59:59'da kesmediklerini, neden 15-20 dk. daha veri akışının sürdüğünü, ve sonra kesildiğini sorduğumda, veri akışında bir sorun olduğu için kesilmiş olabileceğini söylediler. eğer kapatmasaymışım, 10 tl oluncaya kadar standart tarifeden ücretlendirilecekmişim. bir de, benim 7.xx ve 8.18 tl. gördüğüm rakamlar onlarda 4.xx ve 6.xx olarak görünüyormuş. zararımı gidermek için ücret iadesi yapamazlarmış. verilen yanıt beni kesinlikle tatmin etmedi. vodafone'un tüm sorumluluğu kullanıcıya yıkması, kendisinin cepnet aboneliğinin bitip, standart tarifenin başladığını bildirmek için mesaj atmaması da normalmiş!

 • Vodafone Temsilcisi30 Ocak 2014

  "Değerli Abonemiz, sikayetvar.com sitesi kanalı ile tarafımıza ulaşan bildiriminiz incelenmiş olup, 29.01.2014 tarihinde tarafınıza geri dönüş yapılarak, gerçekleştirilen sözlü görüşmede, hattınız ve talebiniz hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunulmuştur. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş."

 • Levent28 Ocak 2014

  vodafone'dan henüz bir yanıt gelmiş sayılmaz. ilgili birime iletmişler. bekliyorum.

 • Vodafone Temsilcisi24 Ocak 2014

  " Değerli Abonemiz, Sizlerden gelen her bildirim titizlikle değerlendirilmekte olup, iletmiş olduğunuz şikayetiniz detaylı inceleme için ilgili birimle paylaşılmıştır. Konu takip edilerek, sonuca yönelik geri dönüş tarafınıza en kısa sürede gerçekleştirilecektir. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş."

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön