02 Eylül 2013

Vodafone Onay Almadan Abonelik Yapan Sitelere Göz Yumuyor!

Fixmobi.com web sitesinde bir soru için evete tıkladım. Biraz sonra 6669 numaralı bir servisten 10 TL para alındığı ve eğer paketi iptal etmezsem her hafta 10 TL daha alınacağı bilgisi iletildi.

İnsanlar akıllı telefonları üzerinden webte dolaşırken bir sitenin kişinin herhangi bir onayı olmadan("mobil cihazla ilgili onaylar" sms ile yapılabilir. "Şöyle bir servise üye olma talebi aldık, onaylıyorsanız bu mesajı EVET diye yanıtlayın" şeklinde) hesaplarından para çekilmesi çok yanlış.

Ayrıca kullanmadığım bu servisle ilgili herhangi bir iade de kabul edilmediğini söylediler. Bu servisin başlatılması için sms ile onay vermediğim halde bu işlemin yapılması kanuni değildir.Vodafone'un dikkatine...

Hilmi 42 Okunma

Cevaplar

  • Hilmi07 Eylül 2013

    Firma sadece cevap yazmak için cevap yazmış, konu ile ilgili tatmin edici en ufak bir açıklama dahi yapmamıştır.

  • Vodafone Temsilcisi07 Eylül 2013

    Değerli Abonemiz, sikayetvar.com sitesi kanalı ile tarafımıza ulaşan bildiriminize istinaden, incelemeye yönelik detaylar 07.09.2013 tarihinde sikayetvar.com iletişim bilgilerinde yer alan mail adresinize gönderilmiştir. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.

  • Vodafone Temsilcisi03 Eylül 2013

    Değerli Abonemiz, Sizlerden gelen her bildirim titizlikle değerlendirilmekte olup, iletmiş olduğunuz şikayetiniz detaylı inceleme için ilgili birimle paylaşılmıştır. Konu takip edilerek, sonuca yönelik geri dönüş tarafınıza en kısa sürede gerçekleştirilecektir. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön