09 Temmuz 2013

Vodafone Net Modem Kapalı Olmasına Rağmen Kota Aşımı!

Evde olmadığım Cumartesi ve Pazar günleri ADSL modemim tüm gün kapalı olmasına rağmen sanki aktif kullanımdaymış gibi kota aşımına sebep olacak kayıt mevcuttur. Oysa ilgili tarih aralığında ADSL modemde arıza mevcuttur ve henüz servis bu arızayı gidermemiştir.

Modem fişe takılı değildir. Modemin arızalı olduğu 21 Haziran'da 33 saniyede 3. 11 GB veri indirdiğim, 22 Haziran'da ise 33 saniyede 2. 4 GB veri indirdiğim iddia edilmektedir. Bu, saniyede 94 MB veri indirilmesine karşı gelmektedir ki firma bu hızda bir hizmet sağlamadığı gibi bende de 3 GB veriyi 33 saniyede bilgisayara kaydedecek süper bir donanım bulunmamaktadır. Bana ait olmayan sonradan eklenmiş kayıtlar Jetfaturada bellidir.

Koksal 144 Okunma

Cevaplar

  • Koksal30 Temmuz 2013

    Modem kapalı olmasına rağmen kota aşımının nasıl oluştuğu firma tarafından araştırıldı. Bir müşterinin bana ait şifre ile ADSL hattımı kullandığı anlaşıldı. Bu müşterinin ismi bana verilmedi ancak bu kişinin hakkında herhangi bir yasal işlem de başlatılmadı. Oysa, bir hattın sahibi olmayan bir müşteri tarafından kullanılması ciddi yaptırım uygulanması gereken bir konudur. Bu konuda savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Bana ait olmayan kota aşımından kaynaklanan faturayı firma iptal etti. Bir müşteri olarak benim maddi kaybım olmadı fakat can can sıkıcı bir süreç yaşandı. Firmanın ilk görüşmede herhangi bir araştırma yapmadan bu kota aşımından siz sorumlusunuz demesi zaten yeterince tüyler ürpertici bir cevaptı zira modem kapalı iken ve müşteri hizmetleri ile telefonda konuşurken dahi jetfaturada hattın bir başkası tarafından aktif olarak kullandıldığı görebiliyordum ve personel duyarsız cevaplar veriyordu. Sorun yalnızca kota aşımından kaynaklanan maddi bir sorun değil. Bir başkası sizin hesabınızla girip yasal olmayan işler de yapabilir. Aboneliğimi iptal ederek benzer bir sorunla karşılaşmak istemedim. Firmanın yapması gereken benim dahi bilmediğim şifreyi bir başka müşteriye içeriden kimin paylaştığıdır.

  • Vodafone Net Temsilcisi24 Temmuz 2013

    Müşterimizin iletmiş olduğu şikayete ilişkin gerekli araştırma yapılmıştır. Süreç konusunda müşterimize detaylı bilgi verilmiş, sorunu çözülmüştür. Vodafone.Net olarak müşterilerimize daha mükemmel hizmetler sunabilmek adına müşteri memnuniyetini her şeyin üzerinde tutuyoruz. İstek ve beklentilerinizi bizlere ulaştırmanız için 7 gün 24 saat yardım masamızı (0216 5561020) arayabilirsiniz. Vodafone.Net'e göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Vodofone.Net Haberleşme Teknolojileri ve İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön