Vodafone Müşteri Hizmetlerinin Verdiği Yanlış Bilgi ve Gelen Fatura!

Tc Ömer Çağatay A. |

2011 yılında, Vodafone müşteri hizmetlerinden red tarife ile bilgi alırken, bulunduğun anlaşmalı ülkeden diğer anlaşmalı ülkelere ve Türkiye 'yi 2000 dakika aramanın bedelinin 69 lira olduğu söylenmişti. Ancak 350 liralık fatura gönderdiler.

Müşteri hizmetleri yanlış bilgi vermiş sadece anlaşmalı ülkelerden Türkiye 'yi aramak tarife kapsamındaymış yani anlaşmalı ülkeler arası tarife kapsamında değilmiş. daha önceki verilen bilginin hatalı olduğunu kabul ettiler ancak sadece 24 liralık kesinti yaptılar. Ödemeyeceğimi söyledim. ancak 2013 yılı mayıs itibari ile sonraki 2 fatura, faizler ve avukat masraflarını (1042 tl) acilen satmam gereken araçta haciz olduğu için ödemek zorunda kaldım.

Etiketler :

Bilgilendirme Borç-Adli-İdari Takip Yurtdışı Görüşme Ücretlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Tc Ömer Çağatay A.
  22 Mayıs
  15:35

  Siz benle dalgamı geçiyorsunuz? Red tarife kapsamında müşteri hizmetlerinden yanlış bilgi veriyorsunuz faturamın 69 lira gelmesi gerekirken aşağı yukarı 350 liralık fatura yolluyorsunuz hukuki bildirimlerle ne alakası var. benim derdim hakkınız olmayan parayı almanız. yazdığım yazıyı iyi okuyun şikayetimi iyi okuyun insanları gerzek yerine koymayın. Birde detaylı olarak incelendi demişiniz utanmadan. olay 2011 in hangi ayında oldu desem onu bile söyleyemiceksiniz... insanı kanser edersiniz ben diyorum haksız bir borç talebinde bulunuyorsunuz sen diyosunki noterden kağıt yollanır bilmem ne...

 • 22 Mayıs
  11:14

  Sayın Ö**** Ç****** A*****
  Bizlerle paylaştığınız şikayetinizin detaylı olarak kontrol edildiğini belirtmek isteriz.

  Yapılan kontrollerde hattınız ile ilgili Yasal Takip sürecinden önce ilgili birimimiz tarafından da borçlu abonelerimize geri dönüş yapılmaktadır.
  Uygulama kapsamında abonelerimizin mağdur durumda kalmamaları için uyarı mektubu gönderilmektedir. Yapılan bildirimler neticesinde ödenmeyen faturalara ilişkin yasal süreç başlatılmaktadır. Hattınız için yapılan incelemede de bu kapsamda gerekli işlemlerin yapıldığı görülmektedir.

  İmzalamış olduğunuz sözleşmenin Mali Hükümler bölümünde ödemeler hakkında detay bilgilerin mevcut olduğunu belirtmek isteriz. Bu bağlamda; düzenlenmiş olan faturalarda sorun bulunmadığını bilgisini aktarmak isteriz.


  Saygılarımızla,
  “Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş”

 • 21 Mayıs
  14:26

  Değerli Abonemiz,

  Sizlerden gelen her bildirim titizlikle değerlendirilmekte olup, iletmiş olduğunuz şikayetiniz detaylı inceleme için ilgili birimle paylaşılmıştır. Konu takip edilerek, sonuca yönelik geri dönüş tarafınıza en kısa sürede gerçekleştirilecektir.

  Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz.

  Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

  Saygılarımızla,
  Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.