25 Şubat 2013

Vodafone MMS Gönderimine Kapalı Hattıma MMS Bedeli Kesiliyor!

Vodafone red paket üyesiyim ve 24ay sözleşme ile İphone 3gs kullanmaktayım.Benim faturalarım 90 ile 100 tl civarıdır.16 Ekim-16 Kasım2012 ayı faturam 225.30 tl olarak geldi.Müşteri yardım hattı 542 den sebebinin bayramda gönderdiğim sms lerin mms olarak gitmiş olmasıdır olarak bildirildi ve ben aynı aramada hattımı MMS gönderimine kapattım.

16 ocak -16 şubat faturam 224,50TL olduğunu öğrendim.Sebebi yine aynı şekilde SMS lerin MMS olarak gönderilmiş olduğundandır gibi bir cevabı ile karşılaştım.Hattımın MMS gönderimine kapalı mıdır cevabına EVET yanıtı olduğu halde vodafone benden bu ücreti talep etmekte.Ben sizin aracılığınız ile sorunumu çözemezsem Tüketici Sorunları H.Heyetine başvuracağım.

Sevgin 92 Okunma

Cevaplar

  • Sevgin25 Şubat 2013

    Ben hattımı operatörun kendisini arayarak MMS mesajlarına kapatırdım. Vodafone kullandığı nasıl bir sistemdir ki benim telefonumun gönderdiği MMS measajına izin veriyor. Bu durumdan kendileri de haberdar oldukları halde bu konuda kendi sistemlerinde hiç bir iyileştirme yapılmamaktadır.Bu bir suistimal ve haksız kazanc sağlamak değilmidir. Ben konu ile ilgili dilekçelerimi hazırladım ve faturamın gelmesini bekliyorum ve gerekli yasal işlemi başlatacağım.

  • Vodafone Temsilcisi25 Şubat 2013

    Değerli Abonemiz, Bizlerle paylaştığınız şikayetinizin detaylı olarak kontrol edildiğini belirtmek isteriz. Göndermiş olduğunuz SMS (kısa mesaj) lerin, MMS (multi medya mesaj) olarak ücretlendirilmesine yönelik incelemede, Akıllı cihazlarda oluşan sürüm güncellemelerinde; uzun mesajların MMS olarak ücretlendirildiğini iletmek ister, sorunun cihaz kaynaklı olması sebebi ile operatörlerin ilgili fatura bedellerine müdehale imkanları olmadığını paylaşmak isteriz. Örnek olarak; Apple firmasının ürettiği Iphone cihazlarda IOS 6 sürümlerinde ( IOS 6.00 , 6.01 ) yaşanmakta olduğu bilgisini paylaşmak isteriz. Bahsedilen sorunun 6.1 yazılımıyla giderileceği Apple tarafından belirtilmiştir, ancak güncelleme için herhangibir tarih verilmemiştir. SMS gönderdiğiniz kontaklarınız Facebook’ta arkadaş listenizde mevcutsa ve Facebook uygulaması cihazınızda çalışıyorsa,gönderilen SMS’in telefon numarasına değil, Facebook’a mesaj olarak gönderildiği tespit edilmiştir. Yazılım güncellemesi gerçekleşene kadar geçici çözüm olarak, cihazınızdaki Facebook uygulamasını kapatmanızı veya SMS göndereceğiniz kontağı adres defterinden seçip “ metin mesajı gönder “ seçeneği ile göndermeniz yada bu soruna yönelik telefonunuzun Ayarlar / Mesaj Ayarlarından MMS mesajlaşma özelliğini kapalı konuma getirmeniz gerektiği bilgisini paylaşmak isteriz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön