Vodafone Kredi Kartıyla Kontör Yüklemek İsterken Mağdur Etti!

Göker E. |

Kredi kartıyla kontör yüklemek için Vodafone'u aradım ve ilgili menüye geldim.
Kredi kartıyla kontör yüklemek için 7010'u arayabilirsiniz dediler ve bende aradım. Ama aramaz olaydım.

Koskoca Vodafone'un, müşterilerini 3.sınıf firmalara yönlendireceğini hiç tahmin edemedim.
7010(Alokontör) firmasından bir müşteri temsilcisi karşıma çıktı ve yaklaşık 10 dk herhangi bir ekstra ödeme yapmayacağımı defalarca belirtmeme rağmen beni sisteme üye yaptı.

Telefonu kapattığımda ise bankamdan mesaj geldi. Mesajda, kredi kartımdan 88.92 TL'lik şüpheli işlem yapıldığı yazıyordu. Zaman kaybetmeden kredi kartımı kapattırdım. Vodafone gibi uluslar arası bir firma sayesinde mağdur oldum.

Etiketler :

Sorun Çözme/Yönlendirme İçerik Sağlayıcı İçerik Sağlayıcı Ücret

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 24 Ekim
  15:13

  Değerli Abonemiz,

  sikayetvar.com sitesi kanalı ile ilettiğiniz bildiriminize istinaden, 3.parti firmalar tarafından sunulan sanal lira yükleme işlemi tercih edildiğinde alınan ücretin Vodafone tarafından talep edilmediğini belirtmek isteriz. Bu bağlamda, hizmet bedeli ile ilgili olarak servisi veren firmaların müşteri hizmetlerinden bilgi talep edilmiş ve söz konusu tutarın kredi kartınıza iade edildiği yönünde bilgi alınmıştır.

  7000 üzerinden müşteri hizmetlerine bağlandığınızda, lira yükleme işlemleri menüsü üzerinden 7010 Tempo İletişim hizmetleri üzerinden işlem sağlanabileceği bilgisi paylaşılmakta olup, mevcut işleyiş hakkındaki görüşleriniz ilgili birimler ile paylaşılmıştır.

  Diğer lira yükleme seçenekleri ile ilgili detaylı bilgi için ekteki linki tıklayınız.

  http://www.vodafone.com.tr/Kontor_Islemleri/Cep-Lira-Yukleme.php

  Saygılarımızla,
  Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • Göker E.
  24 Ekim
  12:05

  Konuyu alokontör firmasına yönlendirmiş vodafone. Müşteri memnuniyetine ne kadar önem verdiklerini daha iyi anladım bu sayede.
  Problemi üzerine basarak tekrar ediyorum:
  Vodafone abonelerini 3 sınıf firmalara yönlendirerek güvenliklerini riske atıyor. Haksız kazanç sağlayan firmalardan da kendi komisyonunu alıyor. Telsim'den kalma bu mide bulandırıcı uygulamaya nasıl devam edebiliyorlar, aklım almıyor.

  Konuyla alakalı hala bir görüşme gerçekleştiremedik. ne tesadüf...

 • 11 Ekim
  15:26

  Değerli Abonemiz,

  Sizlerden gelen her bildirim titizlikle değerlendirilmekte olup, iletmiş olduğunuz şikayetiniz detaylı inceleme için ilgili birimle paylaşılmıştır. Konu takip edilerek, sonuca yönelik geri dönüş tarafınıza en kısa sürede gerçekleştirilecektir.

  Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz.

  Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.
  Saygılarımızla,
  Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.