02 Eylül 2013

Vodafone Hattı Üzerime Almak İçin Para İstedi!

Ekim 2013'e kadar ücretsiz olan hattı kendi üzerine alma işleminin bir anda 55 TL'ye çıkması ne kadar doğru bir hareket? Üstelik hattın sahibi yanımda iken ve onayı varken, 55 TL nedir? Sürekli reklam sürekli diğer operatörlerdeki insanları Vodafone'a çekme telaşı içindesiniz ama dönüp kendi operatörünüzün kullanıcılarına yardımcı olmuyorsunuz.

Tuğba 35 Okunma

Cevaplar

  • Vodafone Temsilcisi20 Eylül 2013

    Değerli Abonemiz, sikayetvar.com sitesi kanalı ile tarafımıza ulaşan bildiriminize istinaden mailinize bahsi geçen devir ücreti olmaksızın yapılan işlemin, sadece açık olarak alınmış ve hattın yasal sahibine ulaşılamayan aboneliklerde geçerli olduğunu, aboneliğin güncelleştirilmesi adına bir uygulama olduğunu belirtmek isteriz. Hat devir işlemi sonrası, yeni bir abonelik söz konusu olduğundan abonelik vergileri yansımaktadır. Ayrıca 26/09/2012 tarih ve 453 sayılı BTK Kurul Kararı ile onaylanan Aboneliğin Güncellenmesine İlişkin Usul ve Esaslar başlıklı düzenleme kapsamında yapılacak olan son kullanıcıya devir işlemi de 13.08.2013 tarihi itibari ile ücretli olarak yapılmaya başlanmıştır. Bahsi geçen işlemlerde tarafınızdan alınacak ücretin Danıştay 13.Dairesinin 9/5/2013 tarih ve E.2012/3596 sayılı Kararı gereği olduğunu hatırlatmak isteriz . Bu bağlamda, faturalandırmanıza yönelik sorun bulunmadığını tarife ve sözleşmenize uygun olarak ücretlendirme gerçekleştiğini belirtmek isteriz. Hat açılım vergi tutarları, devlete aktarılmak üzere tarafınızdan tahsil edilmektedir. İmzalamış olduğunuz GSM Abonelik Sözleşmesinde, konuya yönelik detaylı bilgi mevcut olup, vergi tutarlarına herhangi bir müdahale söz konusu değildir. Vergi tutarları ekteki gibidir. 37 TL ilk abonelik Özel İletişim Vergisi (3,083 TLx12) ( İlk Yıl alınır ) 14,56 TL TK Ruhsat Ücreti (1,21 TLx12) ( İlk Yıl alınır ) 14,56 TL TK Kullanım Ücreti (1,21 TLx12) (aktif olduğu müddetçe ) Toplam Aylık 5,509 TL x 12 taksit ile tahsil edilmektedir. Vergiler ile ilgili detaylı bilgiye ekteki linkten ulaşabilirsiniz. http://www.vodafone.com.tr/Tarifeler/tarifeler.vergiler.php Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.

  • Vodafone Temsilcisi03 Eylül 2013

    Değerli Abonemiz, Sizlerden gelen her bildirim titizlikle değerlendirilmekte olup, iletmiş olduğunuz şikayetiniz detaylı inceleme için ilgili birimle paylaşılmıştır. Konu takip edilerek, sonuca yönelik geri dönüş tarafınıza en kısa sürede gerçekleştirilecektir. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön