09 Eylül 2013

Vodafone Hatalı Fatura Kesti!

Eşimin kullandığı adıma kayıtlı olan hatta sms yoluyla bilgilendirme yapıldı. Fatura tutarı 48 TL idi. Ancak benim tarifem kota aşımsız 500 dk tarifesi.yani 500 dk 50 sms ve 50 mb karşılığında 27 TL civarı gelirdi fatura.

Bende hemen fatura detaylarına baktım görüşme dk'larını tek tek topladım 390 dk ve ayrıca internet kullanılmış görünüyor ki eşimin telefonu çok eski internete giremez.

Müşteri hizmetlerini aradım tarifeniz kota aşımsız böyle bir şey olamaz bizde hata sizi arayacağız dediler. Ertesi gün mesaj atmışlar eksik bilgilerin tamamlanması için bizi arayın diye. Vodafone oradan da para kazanacak. İşin kötü yanı daha önceden otomatik ödeme talimatı vermiştim.

Barış 145 Okunma

Cevaplar

 • Barış18 Eylül 2013

  hatlarımdan birine gönderilen mesajda inceleme yapılıp faturanız düzeltilmiştir deniyor. diğerine gönderilen mesajda ise inceleme yapılıp faturada bir hata olmadığı anlaşılmıştır deniyor. bu nasıl iştir anlayamadım. lütfen adam gibi beni arayıp tarafıma doğru düzgün bilgi verin. faturanızdan kalan tutar ne demek açıklarmısınız. benim faturamın tamamının verdiğiniz taahhüte göre o kadar olması lazım zaten. gerçekten artık çok sıkıldım vodafone'un v'sini görmek istemiyorum.

 • Vodafone Temsilcisi18 Eylül 2013

  Değerli Abonemiz, Bizlerle paylaştığınız şikayetinizin detaylı olarak kontrol edildiğini belirtmek isteriz. Hattınız ile ilgili yapılan kontrollerde ücretlendirme itirazınızın sonuçlandığını ve fatura hesabınıza alacak girişi yapıldığını belirtmek isteriz. Fatura tutarınızdan kalan 26,19 TL nin tesis hesabına ödemesi yapılması durumunda faturanızın tarafımızca ödendi konuma alınacağı bilgisini paylaşmak isteriz. Vakıfbank Sorumlu Şube: Avrupa Kurumsal Şube Şube Kodu: 423 Müşteri: Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. IBAN:TR930001500158007295293190 nolu IBAN numarasına EFT, havale yada şubeye giderek ödeme yapabileceğinizi belirtmek ister,açıklama olarak ödemesi yapılan GSM numarasının yazdırılmasını rica ederiz. Ödeme işlemi sağlandıktan sonra dekontu 02123675000 numaralı şirket faksımıza gönderdiğinizde faturanızın ödendi konuma alınacağı bilgisini iletmek isteriz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, “Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş”

 • Barış13 Eylül 2013

  Vodafone ile 3. Görüşmemdede haklı olduğumu yinelediler. Bana faturanız düzeltilmiştir eşimin hattına ise faturanız incelenmiş herhangibir hata bulunamamıştır diye sms geldi. Anlayamadığım hatların ikiside aynı sınıra gelince duran fatura sürprizi yyaşatmayan hatlardı sözde. Neyse sonra baktım zaten benim hattımın faturasıda sistemlerinde olduğu gibi duruyor. Demekki hakem heyeti yolları göründü.

 • Barış10 Eylül 2013

  ben olayı çözdüm vodafone bu gün beni aradı. ancak hatalı faturayla ilgili değil. bu ay 12 aylık taahhütümün son ayıydı. aboneliğinizi yenileyin diye aramışlar. bende arayana durumu izah ettim. bana o faturaları ödemeniz gerek kesilmiş faturaya müdahele edemiyoruz dedi. ödeme yapıldıktan sonra fazla olan tutar bir sonraki aydan düşülüyormuş. bunu duyar duymaz bende jeton düştü. vodafone son ay kasıtlı olarak bu şekilde fazladan fatura kesiyor. nasıl olsa ödemek zorundayız ya nasıl olsa bir sonraki ay yeni faturadan düşecek ya. böylelikle akıllarınca bir sonraki ayı garanti altına alacaklar ve bende yeni taahhütname vermiş olacağım. şimdi bir faturayı anlarsınız teknik bir hata olmuş diye ama nasıl aynı anda iki hattımdada aynı hatayı yapıyorlar. sebebi açık. yemezler vodafone efendi. yemezler. hakem heyeti ve arkasından tüketici mahkemesine başvuracağım.

 • Vodafone Temsilcisi09 Eylül 2013

  "Değerli Abonemiz, Sizlerden gelen her bildirim titizlikle değerlendirilmekte olup, iletmiş olduğunuz şikayetiniz detaylı inceleme için ilgili birimle paylaşılmıştır. Konu takip edilerek, sonuca yönelik geri dönüş tarafınıza en kısa sürede gerçekleştirilecektir. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş. "

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön