20 Eylül 2013

Vodafone Haksız Oyun Parası Tahsilatına Göz Yumuyor!

6 aylık oğlum telefonumu ben fark etmeden almış ve tuşlarına bakarken oyun menüsünü açmış.
Oyun açıldıktan sonra muhtemelen oyun bitince telefonu elime aldığımda 2977 numarasından bir SMS gelmiş:

"Talep etmiş olduğunuz oyunun şifresi .... Şifreyi talep etmiş olduğunuz oyunu açarak ekrana yazın. Bu oyun için 12 TL ücretlendirildiniz. MH:05468022977"

05468022977 numaralı telefonu defalarca aramamıza rağmen ya meşgul çalıyor ya da açılmıyor ama anlamadığımız Vodafone nasıl oluyor da bunlara izin veriyor? Bu kadar kolay mı faturamdan para tahsil etmek? Bu şikayetimle ilgili aksiyon alınmazsa Tüketici Mahkemesine şikayet edeceğim.

Fatma 222 Okunma

Cevaplar

  • Vodafone Temsilcisi21 Eylül 2013

    Değerli Abonemiz, Vodafone bünyesinde bulunmayan ancak Vodafone abonelerinin de faydalanabileceği, farklı firmalar (CE, MCD, Azenet, Unimobil ...vb) tarafından hizmete sunulmuş bir çok özel servisin( Ringofon, Bilinko, Cepkül...vb) bulunduğunu belirtmek isteriz. Belirtmiş olduğumuz özel servisler tüm operatörlerin kullanımına açıktır . Abonelik veya servis kullanım işlemleri abonelerin tercihine bağlı olarak yapılmaktadır. Vodafone şebekesi sadece hattın kullanılması yönünde hizmet vermekte olup, özel servislerin farklı firmalar tarafından hizmete sunulduğunu hatırlatmak isteriz. 533576****nolu hattınız üzerinden kontrol sağlandığında, 2977 kısa numarası ile hizmet veren başarı firmasına ait servis kullanımı olduğu ve abonelik içermediği görülmüştür. Kullanılmaması durumunda ücretlendirilmeyeceğiniz bilgisini paylaşmak isteriz. Abonelik gerektirmediği için de iptal işlemi bulunmamaktadır. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön