07 Mayıs 2013

Vodafone Haksız Ceza Yöntemi!

Vodafone dan Avea ya 2 tane hattımı taşıdım. Avea 12 aylık taahhüdümün bitimine 1 gün kala hatlarımı taşıdı. Vodafone 12 aylık tüm indirimleri alırım diyor. Oysa taahhüdümde kalmadığım ay için indirimi ceza olarak alması gerekmiyor mu? 365 günün 364 günü sözümde durmuşum. Bir günü de Avea erken taşıdığı için böyle oldu.

Ali 22 Okunma

Cevaplar

  • Ali08 Mayıs 2013

    "Taahhütlere ilişkin tüketicilerin yaşadıkları mağduriyetler dikkate alınarak 03.01.2013 tarihinde alınan 2013/DK-THD/14 sayılı Kurul Kararı'nın yürürlük tarihi, 20/03/2013 tarihli ve 2013/DK-THD/154 sayılı Kurul Kararı ile 01.07.2013 olarak belirlenmiştir.. Söz konusu Kurul Kararı ile; Aboneler, taahhütlerini sonlandığı ay itibarı ile; — almış oldukları indirimlerin toplam bedelleri, — kalan ayların toplam bedelleri seçeneklerinden hangisi abone açısından daha avantajlı ise yalnızca bu tutardan sorumlu tutulabilecektir. İşletmeciler taahhüt süresi boyunca belirlenen tarifeler, hizmet şartları vb. tüm hususlarda “açık ve somut bir şekilde abone lehine olmayan” hiçbir değişiklik yapamayacaktır. İşletmeciler taahhüdün ne kadarının tamamlandığına (tüketicinin taahhüdünün hangi ayında olduğuna) ve taahhüdün ne zaman biteceğine ilişkin bilgilendirmeyi faturalarda belirteceklerdir. " yukarıdaki güncellemeye göre benim sadece kalan ay için (1aylık) ceza) ödemem gerekiyor yalnız.

  • Vodafone Temsilcisi08 Mayıs 2013

    Sayın A** K****** Bizlerle paylaştığınız şikayetinizin detaylı olarak kontrol edildiğini belirtmek isteriz. Yapılan kontrollerde hattınız ile ilgili kampanya kampanya çıkışı yapıldığında,tarife değişikliğinde ,hat iptali yapıldığında,devir ve dondurmada,ön ödemeliye geçiş yapıldığına,farklı operatöre geçiş yapıldığında kampanyadan yararlanma hakkının kaybedileceği,bu durumda son dönem fatura tutarına taahhüt cayma bedeli olarak kampanya içinde kalınan her ay için 20 TL yansıtılacağı ve imzalamış olduğunuz taahhütnamede kampanya katılım koşullarının açıkça belirtildiğini hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, “Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş”

  • Vodafone Temsilcisi07 Mayıs 2013

    Değerli Abonemiz, Sizlerden gelen her bildirim titizlikle değerlendirilmekte olup, iletmiş olduğunuz şikayetiniz detaylı inceleme için ilgili birimle paylaşılmıştır. Konu takip edilerek, sonuca yönelik geri dönüş tarafınıza en kısa sürede gerçekleştirilecektir. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön