21 Ağustos 2013

Vodafone Fixmobi Adı Altında Üyelik Yapıldı!

Cep telefonu netini kullanarak bilgisayardan nete girdim. Artık hangi sayfayı tıkladıysam bir yazı geldi. 18 yaşından büyük müsün evet dedim. Orada kutuyu da işaretlememiz gerekiyor dedi, yukarıdaki yazıları okumadan kutuyu da işaretleyip evet dedim. Sonra cebime bir mesaj geldi. Fixmobi.com'a kayıt oldunuz diye. İptal ettim olmadı.

Sonradan Vodafone'u aradım iptal ettiler. Ama cep telefonumdan ben bir şeyi onaylamadan böyle bir şekilde milletin paralarını almaları hoş değil. Fixmobi'yi aradım. Yukarıdaki yazıların tümünü okumadan evet demeseydiniz dedi bana. Vodafone ile ortak çalışan bu firmadan dolayı eğer faturama 1 krş para kesilirse 5 yıllık kullanıcısı olduğum Vodafone'u bırakacağım.

Turan 48 Okunma

Cevaplar

 • Turan 03 Aralık 2014

  Çocuğum 3,5 yaşında telefondan oyun oynamayı öğrettim, açıp oyun oynuyordu. Çocuk oyunlarında 5698 sohbeti ile ilgili bir yeri tıklamış ve otomatik abonelik olmuş. Faturamdan 16 TL abonelik ücreti kesilmiş. Halbuki telefonuma böyle bir aboneliği kabul ediyor musunuz? Evet ya da, hayır mesajı onaylayın diye bir şey gelmedi. Müşteri hizmetlerini aradım dikkatli olmanız gerekiyor dendi, sonra öğrendim ki bu firma vodafonla ortak çalışıp Vodafone müşterilerini "... " Şimdi buradan soruyorum 1- Kardeşim benden para keseceksiniz bununla ilgili bilgi mesajı gelmeden onay mesajı isteseniz daha iyi olmaz mı? 2-Firma abonelik ücreti 100 milyar olarak belirlese dikkat etseydiniz mi diyeceksiniz?

 • Turan 22 Ağustos 2013

  Mobil tanıtım sayfası olan http://wap.fixmobi.com/landing.aspx?t=alm 15.08.2013 23:14tarihinde interneti kullanarak telefonuzun tarayıcısı üzerinden giriş sayfasındaki kullanım şartlarının altında bulunan "onaylıyorum" kutusunu işaretleyip "tamam" tuşuna basarak aboneliğinizin başlatıldığını iletmek isteriz. demişsiniz. Telefonumun netini kullanarak bilgisayar üzerinden bağlandım. Yani telefonumun tarayıcısıyla bağlanmadım. Net yavaş olduğundan ne okuduğumu bilmeden kutuyu işaretledim, kaldı ki işaretlemem önemli değil, yine de telefonuma onay mesajının gelmesi gerekmektedir. Sizde kredi kartları bilgilerim eğer kayıtlı olursa ise şak diye para mı keseceksiniz?

 • Vodafone Temsilcisi22 Ağustos 2013

  "Değerli Abonemiz, sikayetvar.com sitesi kanalı ile tarafımıza ulaşan bildiriminiz incelenmiş olup, konuya yönelik detaylı yanıtımız 22.08.2013 tarihinde mail adresinize gönderilmiştir. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş. "

 • Vodafone Temsilcisi22 Ağustos 2013

  Değerli Abonemiz, Sizlerden gelen her bildirim titizlikle değerlendirilmekte olup, iletmiş olduğunuz şikayetiniz detaylı inceleme için ilgili birimle paylaşılmıştır. Konu takip edilerek, sonuca yönelik geri dönüş tarafınıza en kısa sürede gerçekleştirilecektir. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön