30 Nisan 2013

Vodafone Faturamı Ödemiş Olduğum Halde Yasal Takibe Girdim!

Vodafone taahhütlü hattımı iptal ettirdim ve başka bir operatöre geçtim. Hattımı iptal ederken bana daha önce yararlandığım tüm indirimleri fatura edeceklerini söylediler.Vodafone telefon kampanyasından da bir telefon almıştım..2-3 taksiti falan kalmıştı ödenmemiş.tüm bunlar dahil 230 tl civarı bir fatura kesildi bana ve ben bu faturayı ödedim..

Aradan 6 ay geçti ve avukat M. İ. beyin bürosundan arandım ve yasal takibe girdiğimi söylediler..Bende bu faturayı ödediğime eminim.Unutmam mümkün değil çünkü telefonumu satıp ödemek zorunda kaldığım bir faturaydı bu..Şimdi benden dekont isteniyor ve ben olayın kapandığını düşündüğüm için dekontu falan saklamadım.

Hasan 121 Okunma

Cevaplar

  • Hasan 30 Nisan 2013

    aboneniz olduğum dönemde hem mail hemde cep telefonuma gelen mesaj ile borcum hakkında bilgi alırdım tarafınızdan.fakat bu son faturaya dair hiçbir bilgilendirme yapılmadı bana..sisteminize bakarsanız bu konu hakkında detaylı bilgiyi görürsünüz.lütfen avukat masraflarını iptal ediniz.haklı olmadığınız bir konuda avukatlarınız ile adalet sağlamaya çalışıyorsunuz..bu etik birşey değil.

  • Hasan 30 Nisan 2013

    bana 5 ay boyunca hiçbir bildirim yapmadınız borcum olduğuna dair..ben faturalarımı düzenli ödeyen biriyim geçmişe bakarsanız görebilirsiniz.bana bildirim yapmadığınız için bende faturam olduğuna dair bir bilgi alamadım.ben avukat ücretlerinin iptalini istiyorum.bu etik bir durum değil.eğer bir borcum varsa o salt borcu öderim bundan kaçmam.fakat burda hatalı sizsiniz.bana hiçbir bildirim yapmadınız.bu işin yasal sürece girmesi avukatlarınızın cebini doldurmak için mi acaba..ben borcumu ödeyeceğim.madem bir faturam var bundan kaçmam öderim.bu durumun düzeltilmesini istiyorum.

  • Vodafone Temsilcisi30 Nisan 2013

    Sayın H**** B**** Ç**** Bizlerle paylaştığınız şikayetinizin detaylı olarak kontrol edildiğini belirtmek isteriz. Yapılan kontrollerde hattınızın fatura kesim tarihinin herayın 6.günü olduğu ve taşıma işleminin yeni fatura dönemine girilmesinin ardından gerçekleşmesi sebebiyle fatura yansıdığı bu bağlamda ücretlendirilmenizde sorun bulunmadığı bilgisini aktarmak isteriz. Yapılan kontrollerde hattınız ile ilgili Yasal Takip sürecinden önce ilgili birimimiz tarafından da borçlu abonelerimize geri dönüş yapılmaktadır. Uygulama kapsamında abonelerimizin mağdur durumda kalmamaları için uyarı mektubu gönderilmektedir. Yapılan bildirimler neticesinde ödenmeyen faturalara ilişkin yasal süreç başlatılmaktadır. Hattınız için yapılan incelemede de bu kapsamda gerekli işlemlerin yapıldığı görülmektedir. İmzalamış olduğunuz sözleşmenin Mali Hükümler bölümünde ödemeler hakkında detay bilgilerin mevcut olduğunu belirtmek isteriz. Bu bağlamda; düzenlenmiş olan faturalarda sorun bulunmadığını ve ödeme ile ilgili olarak avukat ile irtibata geçilmesi gerektiğini belirtmek isteriz. Bunun dışında, avukatınız tarafından talep edilen ücrete mevcut fatura tutarınız, gecikme bedeliniz ve avukat masraflarınızın dahil olup, ücretlere yönelik tarafımızdan herhangi bir işlem yapılamadığı bilgisini paylaşmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön