08 Mayıs 2013

Vodafone Fatura Ödemeleri Tarih Değişikliği Haber Verilmedi!

2011 Aralık ayında Samsun vodafone cep merkezinden ipad2 ve data hattı aldım. Eğer hesaplarımı incelerseniz bir buçuk yıldır her ayın ya 5i ya 6 sında ödememi yapıyordum. Bugün ödeme için gittiğimde 85 lira ödemem gerekirken 92.90 tl ödeme yaptım. Müşteri hizmetlerini aradığımda hattınız kısıtlanmış dedi.

Meğer son ödeme tarihleri 5 gün geri alınmış. Böyle bir bilgilendirme tarafıma yapılmadı. İpad kullanıcısıyım mesaj yollayamıyorsunuz diye bunun acısını 6 lira vererek mi ödemem gerek. Bu yaptığınızın hiçbir açıklaması yok benim kesinlikle haberim olmadı. Ve bana haber vermediğiniz sürece değişiklik yapma hakkınız yok. Bağlı olduğum başka bir hatta mesaj yollayabilirdiniz.

Gizem 846 Okunma

Cevaplar

  • Vodafone Temsilcisi09 Mayıs 2013

    Değerli Abonemiz, sikayetvar.com sitesi kanalı ile ilettiğiniz bildiriminize istinaden,Operatörler, faturaları abonelerine ödemeleri için yeterli zaman tanıyacak şekilde gönderebildikleri takdirde, son ödeme tarihini değiştirebilmektedirler. Faturaların abonelere ulaşma zamanlarını gözlemleyerek yapılan bu güncelleme sonrasında da, faturalarınızın son ödeme tarihi gerek faturanızda, gerekse size iletilen fatura bilgi SMS’lerinde yer almaktadır. Faturalarınızın son ödeme tarihini kaçırma endişesi yaşamamak için Vodafone Müşteri Hizmetleri, Vodafone Cep Merkezleri veya anlaşmalı bankalar aracılığıyla otomatik ödeme talimatı verebilir, faturalarınızın düzenli ödenmesini sağlayabilirsiniz.Fatura kesim tarihi ve son ödeme tarihi arasındaki süre 14 gündür.Ayrıca Fatura’nın sisteme yansıması sürecinin uzaması durumunda, abone mağduriyeti yaratmamak adına sistem otomatik olarak son ödeme tarihini öteleyebilecektir. Fatura’nın sisteme yansıma sürecinin uzaması durumunda, son ödeme tarihini (gecikme süresine göre) 15,16,17... gün olarak düzenleyebilecektir. Faturayada “Son Ödeme Tarihi”, hangi güne ötelendiyse o tarih basılacaktır.Abonelik sözleşmesindeki 5,7 maddeye göre "Abone faturaların eline ulaşmasını beklemeksizin ödeme yapmakla mükelleftir.Faturası eline ulaşmayan abone fatura bilgilerini anlaşmalı bankalardan,Vodafone Fatura Bilgi Hattından, Vodafone İnternet sayfasından ve Vodafone'un belirleyeceği usulunce duyuracağı diğer mecralardan öğrenebilir" Abonelere faturalar ve yasal takibe girmeden önceki yasal takip uyarı mektupları abone memnuniyeti açısından adi posta ile gönderilmektedir.Yasal zorunluluğumuz yoktur. ** Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön