09 Mayıs 2013

Vodafone Fatura Fazla Geldi!

Bayram kutlama için 100 kişiye gönderdiğim sms operatör tarafından mms olarak ücretlendirilmiş ve tarifemdeki sabit faturama 70 TL mms kullanım bedeli eklenmiştir. Gönderdiğim sms resim, video, müzik vs içermemekte, basit bir kutlama metninden oluşmaktadır. Fatura için yapmış olduğum şikayet geçersiz ve fiyatlandırmada bir hata olmadığı bildirilmiştir.

Tarafıma gönderilen bu sade metnin hangi şart ve koşullar gerekçe gösterilerek mms olarak fiyatlandırıldığı hakkında bir açıklama yapılamadığı gibi, konuyla ilgili olarak ne müşteri hizmetlerinde ne de Vodafone bayilerinde bir muhatap bulunamamıştır. Haksız olarak alınan bu bedelin iadesini talep ediyorum.

Yusuf 29 Okunma

Cevaplar

  • Yusuf 09 Mayıs 2013

    Değerli Müşteri Temsilcisi, Tarafıma fatura edilen mms' lerin içeriğinde herhangi bir multimedya (resim, müzik, video) olmadığı halde hangi şartlara göre değerlendirildiğini ve tarifemde 1000 sms kullanım hakkım bulunurken neden böyle bir bedel ödemem gerektiği konusunda ikna edici ve makul bir yanıt alamamış bulunmaktayım. Hali hazırda yaklaşımınız düpedüz görmezden gelme şeklindedir. Almadığım ve almadığımı ısrarla beyan ettiğim bir hizmetin bedeli tarafıma fatura ediliyorsa, bu hizmetleri ne şekilde, ne şartla bana verildiği de tarafıma açıklanmalı hatta ispat edilmelidir. Eğer faturamda normal dışı bir fiyatlandırma varsa bunun nasıl oluştuğu hakkında bilgi almak en doğal hakkımdır. Mevcut yaklaşımınızla yurt içi görüşmeleri de yurt dışı olarak fiyatlandırabilirsiniz. Bu durumda tek açıklamanız"uzman ekiplerce incelenmiş olupiücretlendirmenize yönelik sorun olmadığı tespit edilmiştir." şeklinde mi olmalıdır. Yoksa nasıl böyle abartı bir fiyatlandırmanın olduğu kullanıcıya açıklanmalı mıdır? Halen tatmin edici bir açıklama ve durumun teknik izahını beklemekteyim. Aksi durumda haksız şekilde tahsil edilen ve tarife tutarımın bir mislini aşan bu usulsüz bedelin tarafıma acilen geri ödenmesini talep etmekteyim. Saygılarımla, Yusuf Cemal Kanra

  • Vodafone Temsilcisi09 Mayıs 2013

    Değerli Abonemiz, sikayetvar.com sitesi kanalı ile ilettiğiniz bildiriminize istinaden,555309****numaralı hattınız üzerinde yapılan kontrollerde ücretlendirme şikayetiniz uzman ekiplerce incelenmiş olupiücretlendirmenize yönelik sorun olmadığı tespit edilmiştir. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön