23 Nisan 2013

Vodafone Fatura Fazla Geldi!

Ben tarifemin aylık 30 tl + internet, twitter ve facebook paketlerinin ücretsiz olarak sözleşme imzalamam rağmen faturam 147 tl fazla olarak geldi. 15/04/2013 tarihinde yani fatura kesim günümde faturamı 30 tl , 17/04/2013 tarihinde 30 tl ve nedense 19/04/2013 tarihinde 177 tl olarak bedel çıkartıldı.

Defalarca müşteri hizmetlerini aramama rağmen kimse açıklama yapmadı ve artık faturanızı güncelleyemeyiz denildi 17 sinde 30 tl olan fatura ayın 19 unda 177 tl olarak güncellenebiliyor fakat itiraz edilince güncelleme yapılamıyormuş.Üstelik fatura dökümümü istediğim halde tam adresi verirken telefonu yüzümüze kapattılar kaç kez.Müşteri saygınız bu mudur ?

Hatice 42 Okunma

Cevaplar

  • Hatice08 Mayıs 2013

    peki ama ben hiç video izlemedim veya müzik dinlemedim sadece wireless'tan bağlanıp 2 tane müzik indirdim ve m.facebook.com sitesinden facebook hesabıma bağlanıp mesajlarımı kontrol edip beğeni yapıyordum hepsi bu ve üstelik diğer faturamı ödediğimde sıfırlanmadı Vodafone Self Servis'ten kontrol ediyordum ve fatura kesim tarihinden önce bir çok sefer müşteri hizmetlerini aradım söyledim müşteri hizmetlerindeki arkadaşlar da faturanız kesildikten sonra tutar aynı olursa eğer tekrar ararsınız ve görüşürüz dediler aradığımda ise kesilen faturanızı güncelleyemeyiz denildi. Benim anlamadığım tek nokta var ilk kesilen fatura 30 TL iken 2 Gün Sonra Nasıl 177.40 TL oluyor. İyi Günler İyi Çalışmalar.

  • Vodafone Temsilcisi23 Nisan 2013

    Değerli Abonemiz, sikayetvar.com sitesi kanalı ile tarafımıza ulaşan bildiriminize istinaden, inceleme sonucu detaylarını ekte bilgilerinize sunarız; Genç Avantaj tarifesi kapsamında Facebook kullanımların ücretlendirilmediği ancak Facebook ve Twitter’ a ait [m.facebook.com ve mobile.twitter.com] URL(kaynak bulucu) lerin dışında farklı URL(kaynak bulucu)’ ler kullanıldığında bu kullanımlarının standart mobil internet tarifesinden [0,35 kr/ 1 KB ] ücretlendirildiğini belirtmek isteriz. Facebok sitesinin hattınızı farklı bir siteye yönlendirmesi durumunda ücretli bağlantı gerçekleşmektedir. Cihazınızda yüklü olan 3.parti uygulamalar kapsamında yapılan bağlantıların da kullanmış olduğunuz internet paketi kapsamında ücretli olacağını belirtmek isteriz. Örnek olarak; açılan herhangi bir videoda Facebook üzerinden görüntülenme işlemi sağlanmakta olup, Youtube ya da farklı bir video sitesinden yüklemeler sonucunda Facebook üzerinden izlenim sağlansa bile arka planda Facebook dışı uygulama çalışması nedeni ile ücretlendirmenin yaşandığını bildirmek isteriz. Aynı zamanda okunmak için büyütülen karikatür paylaşımları ve ''okumaya devam et'' ve devamını gör'' tuşlanan paylaşımlar facebook sürücüsünden çıkıp, ilk paylaşıldığı sayfaya bağlandığından ücretlenme yaşanmaktadır. Bunlara ek olarak, Facebook ve Twitter bağlantılarınızda internet adres çubuğuna adres girişi sağlarken https:// şeklinde giriş yapıldığında güvenli bağlantı gerçekleşmekte olup, ücretlendirilme yaşanmaktadır.Bu bağlantılarınızda adres girişi sağlarken http:// şeklinde giriş yapmanızı öneririz. Bu bağlamda, ücretlendirmenize yönelik sorun bulunmadığını tarifenize uygun olarak ücretlendirme gerçekleştiğini belirtmek isteriz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Müşteri Hizmetleri

  • Vodafone Temsilcisi23 Nisan 2013

    Değerli Abonemiz, Sizlerden gelen her bildirim titizlikle değerlendirilmekte olup, iletmiş olduğunuz şikayetiniz detaylı inceleme için ilgili birimle paylaşılmıştır. Konu takip edilerek, sonuca yönelik geri dönüş tarafınıza en kısa sürede gerçekleştirilecektir. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Vodafone Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön